| AntidotDeViseInterzise a întrebat:

Baietilor le plac fetele machiate(adica fond de ten, rimel si gloss)?

14 răspunsuri:
| TraficDeMentosane a răspuns:

Depinde de ocazie, in orice caz sunt unii care NU SUPORTA machiajul, dar sunt altii ce considera ca o fata care stie cum sa se machieze, binenteles nu in exces, este atractiva :d.

| Noone4u a răspuns:

In general baietii prefera fetele nemachiate, le prefera cat mai naturale, dar daca totusi vrei sa te machiezi ar fi preferabil un machiaj cat mai natural.

| rolly14 a răspuns:

Stiu multi baieti care prefera fetele mai naturale poate doar cu rimel, creion tus cv pe la ochi si cu putin ruj oricum nu gloss sau cv lipicios sau fond de ten in exces.happy

| OnlineZ a răspuns:

Da in primul rand trebuie sa imi placa mie...nu ma intereseaza ce le place baietilorlaughingMie imi place naturala..si adevarul e ca sunt mult mai frumoasa naturala ..sunt unele fete care sunt diferite fara machiaj nu urate..deci se considera mai frumoase.si sa fim seriosi ..majoritatea baietilor prefera pitipoancele alea cu un kg de fon de, ten pe fata si genele de 1 metru. daca au c*r mistoo si sanii mari ce mai conteaza fata laughing

| neutrino a răspuns:

Baietilor le plac fetele ingrijite.

| xxxCARBONxxx a răspuns:

Mie imi plac mai mult cele fara machiaj.

| FcRb1923Madalin a răspuns:

Depinde
daca are - 2 cm de fond de ten, de poti sa il iei cu spaclu
- gene de iti intra in ochi cand vrei sa o saruti
-si ditamai ventuzele, de te face pe dinti numai de gloss
CLAR NU
toate cu masurawinking

| GoBackInFuture a răspuns:

Buna! In perspectiva mea, conteaza foarte mult situatia, daca e ceva mai oficial, cum ar fi un bal/banchet/petrecere/intalnire nu m-ar deranja, ar fi ceva normal. Bine, totusi, trebuie sa existe o limita, daca isi pune fond de ten cu tonele, rimel si altele, arata ca o varza, foarte nasol, in acest caz nu mi-ar placea. Toate machiajele trebuiesc, din punctul meu de vedere, intr-o cantitate moderata, sau mai simplu, nici prea prea, nici foarte foarte. In al doilea caz, atunci cand fata doar iese in oras, la o plimbare prin parc sau chestii de genul, nu prea mai vad rostul machiajului, e doar o simpla activitate care se te bucure, nu sa te faca sa stai 10 ore in fata oglinzii pana te aranjezi si iti dai cu toate alea pe tine. Asta e parerea mea, nu stiu daca este cea corecta, dar eu asa consider, sper ca te-am ajutat, bafta!

| splitt a răspuns:

Daca se da jos cu spaclu atunci da, deranjeaza

| accesz21 a răspuns:

Unora dintre baieti in jur de 30-35% le plac cel care nu se makeaza cealalta 65-60% le plac cele makeate cu simt si celor 5-10% le plac alea makeate cu 2 m de ruj pe ele rimel bagat la greu fond de ten pus pe ele ca intr-un sac de ciment

| AWSOMENESS a răspuns:

Nu iti strica fata cu prostii pentru baieti Sunt baiat si nu suport fetele machiate zilnic ( la ocazii e altceva big grin )

| Nuetreabatama a răspuns:

Hey! am prieteni pe care pur si simplu nu ii deranjeaza machiajul. Sunt fata si ma machiez zilnic cu fond de ten, blush, eye liner si ruj/gloss si n-am auzit pe nimeni care sa comenteze ceva in legatura cu rutina mea zilnica laughing ideea e sa nu exagerezi. sper ca ai vazut pitipoancele alea care folosesc O TONA de fond de ten, O TONA de fard, sclipici, si tot ce au pe la indemana laughing sa nu fie nimic strident si e ok

| Purec a răspuns (pentru Nuetreabatama):

Baga si niste vopsea lavabila si un pic de ciment si o sa arati perfect laughing)

| blacksmoke999 a răspuns:

Nu, arata ca la circ, daca nu e nimic strident si exagerat, e ok.