| cineva666 a întrebat:

Cand e cu mine ma pupaceste,ma tine in brate,are grija de mine( imi lasa impresia ca se simte bine alaturi de mine)... cand nu e cu mine, abia daca ma cauta la telefon. ce as putea sa cred prin asta? ca nu stie ce vrea cu adevarat?

Răspuns Câştigător
| Cosmiinna a răspuns:

Eu cred ca nu e problema la tine ci la el, din cate am înţeles mama lui a decedat și sora lui e cum e. Eu cred ca e într-o depresie, și tot ce are acum e nevoia de tine. Nu aștepta să te caute el, încearcă să îl suni tu, încearcă să iesiti cat mai mult și să îi fi aproape e tot ce are nevoie. Iar dacă nu Iti răspunde trimite-i mesaj și spune-i că atunci când are nevoie de tine te poate cauta. Ofera-i timp, nu te gândi doar la tine. Arata-i ca nu e singur și dacă intr-adevar ti la el treceti împreună peste toate. Sunt sigura ca va aprecia

| cineva666 explică (pentru Cosmiinna):

e o poveste mai lunga happy statea in cartier cu mine pana sa plece anul trecut in franta. el a mai fost plecat prin alte tari dar dupa cativa ani s-a intors inapoi in Romania. anul trecut cand era in Romania happy am iesit pentru prima data in oras cu el happy el a vrut sa mai iesim si acum cativa ani dar cand ma invita in oras eu o tot dadeam in caterinca. dupa nu am mai vorbit ca intre timp a fost si plecat(acum regret ca nu am acceptat sa ma intalnesc cu el acum cativa ani cand mi-a facut invitatie pentru prima data dar asa a fost sa fie).in fine sa revin.anul trecut a intrebat daca ies in oras si am acceptat pentru prima data happy un amic il tot intreba daca-l duce in franta(adica tipul asta sa ii fie sofer pe masina aluia pentru un ban in plus)el nu stia daca sa accepte sau nu happy ma intreba pe mine ce sa faca. i-am spus sa se duca ca deh era vorba doar sa-l duca si sa se intoarca in cateva zile happy. pana sa plece in franta ne-am vazut de vreo 2 ori... in ziua in care urma sa plece mi-a cerut sa ne vedem un pic happy mi-a oferit un trandafir rosu ca tot a 2 a zi era 1 martie si a plecat.

| cineva666 explică (pentru Cosmiinna):

A ajuns in franta happy si ajuns acolo s-a razgandit happy a luat decizia de a nu se mai intoarce in cateva zile cum spusese. s-a gandit ca ar f mai bine sa mai ramana acolo macar vreo 3 luni sa mai faca niste bani ca si asa avea o datorie din cauza unei firme deschise care incepuse sa nu mai mearga bine. i-a fost greu pana si-a gasit de munca, intre timp prietenul lui l-a lasat balta si a plecat in alta tara si a ramas el singur acolo la o familie de francezi.am tot vorbit in acest timp happy. ma tot deranja ca tot spunea ca vine in tara dar..doar vorbe. si uite asa a trecut un an. m-a tot chemat acolo al el dar nu m-am dus pentru ca eram suparata pe el ca m-a tot dus cu zaharelu' ca vine in tara..plus ca noi inca nu aveam o relatie. era vorba sa o luam usor, sa nu ne grabim.dar pana sa ajungem la o relatie a plecat. in fine... am facut intr-o zi o gluma si i-am spus ca am plecat din tara si a inceput sa si faca griji ca cu cine am plecat, sa ii spun unde sunt ca vine imediat dupa mine sa ma ia la el.intr-un final i-am spus ca am glumit si el cu greu m-a crezut happy a spus sa nu plec singura de nebuna din tara ca e riscand(oricum nu as f facut asta ca doar nu-s nebuna) erau zile in care vorbeam. zile in care nu vorbeam

| cineva666 explică (pentru Cosmiinna):

I-am spus ca-l astept dar nu stiu pana cand ca deh..sunt si eu om, am nevoie sa protectie, de iubire... nu pot sa astept la nesfarsit o persoana nehotarata. cand ii spuneam ca ies in oras happy ma intreba cu cine, etc. incepusem sa ma satur sa-l tot astept, ma deranja amanarea lui..plus raceala lui, el se gandea la un viitor impreuna,, imi tot spunea ca daca vine in tara ce facem, cum o sa ne intretinem?! happy

| cineva666 explică (pentru Cosmiinna):

Intr-o zi... asta prin iarna i-am spus ca nu-l mai astept happy ca daca e sa cunosc pe cineva pe planul meu o sa incerc sa am o relatie cu acea persoana si nu a spus nimic. m-a intrebat daca o sa vreau sa ma vad cu el cand vine in tara si i-am spus ca ramane de vazut happy. in iarna a vrut sa vina dar din cauza banilor nu a venit( cred ca s-a gandit mai mult la banii pe care i-ar fi cheltuit decat la mine). prin decembrie...parca era mai rece ca niciodata happy m-am luat de el din cauza asta si nu m-a mai cautat si nici eu pe el happy ultimul mesaj de la el l-am primit de sarbatori. el in tot acest timp se arata dezamagit de viata lui, de prieteni, de familie.se simtea rau pentru ca a vazut adevarata fata a familiei. incepuse sa se gandeasca doar la munca, bani si atat. deja nu se mai gandea la o posibila familie. spunea ca asa i-a fost dat sa ramana singur

| cineva666 explică (pentru Cosmiinna):

Viata lui de acolo era( eu iti spun din cate stiu,din ce mi-a spus el) munca, mancare, curat, plimbari cu bicicleta, pat si rar cate o plimbare pe jos. desi nu mai vorbisem deloc de la sarbatori pana in aprilie i-am dat un mesaj pe faceb.si i-am spus la multi ani(din bun simt nu ca ar fi meritat), mi-a multumit printr-un mesaj. eu de paste am fost plecata din oras si cand ma intorceam acasa m-a sunat(inca mai avea numarul meu desi nu mai vorbisem de cateva luni) si i-am spus sa sune mai tarziu ca nu am baterie. m-a sunat peste cateva ore si m-a intrebat daca vreau sa ne vedem, ca se duce un pic pe la tara si ca ma suna cand vine de acolo. dupa vreo 2 zile am vorbit si am stabilit sa ne vedem a 2 a zi happy asa am si facut, a venit si m-a luat... am fost la o limonada in oras, la o plimbare pe faleza, prin parc( am stat impreuna de la 19 jumate pana la 2 jumate) in parc ne-am sarutat pentru prima data, am cedat mai greu dar am cedat laughing) cand am ajuns la bloc abia mi-a dat drumul sa plec acasa.a fost o seara frumoasa

| cineva666 explică (pentru Cosmiinna):

A 2 a zi m-a sunat si am vorbit la telefon si dupa prin mesaje, i-am spus ca ma duc sa cumpar ceva si m-a intrebat daca vreau sa mearga cu mine si i-am spus ca da si a mers. el venise mai mult sa faca pomana mamei lui dar din cauza fitelor lu' sorsa nu a facut cine stie ce happy a fost la cimitir de pastele blaj si a dat de pomana acolo.

| cineva666 explică (pentru Cosmiinna):

Intr-o zi i-am spus ca..am impresia ca deranjez si ca vorbeste cu mine doar pentru ca ii scriu eu.i-am spus ca-l vad foarte schimbat si ca nu o sa ii mai dat mesaj decat atunci cand o va face el..nu mi-a mai dat nici un semn o zi si ceva(prin asta m-a facut sa cred ca aveam dreptate la faza cu deranjatul..nu a spus nici da nici nu). dupa o zi m-a intrebat ce fac si i-am spus ce fac. a intrebat daca ne vedem si ne-am vazut happy in ziua aia am stat mult cu el, am umblat plus ca seara ne-am uitat la un film si am tot vorbit cam toata noaptea..intr-un final a adormit. m-am simtit bine cu el. deci cand eram impreuna real totul era ok.dar in rest... nu stiu ce sa cred sad. cu o zi inainte sa plece in franta m-a intrebat daca merg cu el si a ramas sa mai vb. l-am condus cu niste pr de ai lui la a.gara cand a plecat acum cateva zile. ieri m-a sunat si am vorbit o ora, a spus ca mai suna mai tarziu dar nu a facut-o.nici eu nu l-am mai cautat. de o zi si ceva nu am mai vorbit. oricum vioata din franta l-a schimbat mult..se vede ca nu ii e chiar asa de bine acolo. nu era gras dar a cam slabit, plus multe fire albe aparute intr-un an de zile. chiar daca vrea sa para ok, vesel....se vede ca nu este ok. chiar nu stiu ce sa cred..probabil ca s-a obisnuit fiind singur si asta il face sa fie indiferent.

| cineva666 explică (pentru Cosmiinna):

Am scris cam mult... oricum am facut rezumat happy sper sa ai rabdare sa citesti tot si multumesc daca o vei face. chiar simteam nevoia sa ma descarc... poate ca ar f fost mai bine in privat dar deh merge si aici ca si asa nu ma cunoaste nimeni pe aici. uneori e mai bine sa te descarci unui necunoscut decat unui cunoscut.

| cineva666 explică (pentru Cosmiinna):

Vreau sa fiu alaturi de el... imi e mila de el dar daca nu se schimba fata de mine ma voi retrage si o sa-mi vad de viata mea.nu-mi place sa fiu insistenta.o sa-l las sa ma caute. cand e sa ma sune o sa incerc sa vorbesc foarte serios cu el..sa vad ce are de gand cu mine.am vrut sa vorbesc despre asta in seara in care a plecat dar nu am avut ocazia ca a venit un prieten de al lui la el si nu am mai putut sa vorbesc cu el intre 4 ochi. eu in iarna cand i-am spus ca nu-l mai astept...am incercat sa fiu fericita alaturi de cineva dar nu a mers relatia decat vreo 2 luni pana in martie happy i-am spus si lui asta. in fine

| cineva666 explică (pentru Cosmiinna):

Si eu cred ca este intr-o depresie... si probabil ca s-a obisnuit cu situatia in care este de nu incearca sa faca nimic. nu se mai simte bine in prezenta familiei, cand si-a facut bagajul a asistat si tatal lui la asta de parca ii era frica sa nu ia nu stiu ce de prin casa. tatal lui se lasa influentat de sora tipului. sufera mult din cauza familiei.

25 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Exista 4 motive...

- Ori lucreaza, merge la servici si cand vine se pune sa doarma sau iese cu prietenii lui pe afara;
- Ori nu are minute sau sms-uri;
- Ori are pe alta fata, te inseala pe ascuns;
- Ori isi ajuta parintii sau nu are chef de tine atunci cand nu esti langa el...

| cineva666 explică (pentru RareşTPUro):

-zilele astea e liber happy azi de exemplu am vorbit la telefon aproape o ora, a spus ca ma suna mai tarziu dar nu a mai dat nici un semn de viata.
-are minute si sms-uri
-daca avea alta fata nu ma intreba daca merg cu el happy in tara unde munceste de aproape un an
-mmm. el trece printr-o perioada cam proasta de mult timp. mama lui e moarta de cativa ani iar sora lui a tot profitat de el iar acum incearca sa se dea bine pe langa tatal lor, sa-l ia de partea ei happy pentru a prostii pe acest baiat cu apartamenul familiei happy. e deprimat. tind sa cred ca s-a obisnuit cu singuratatea(fiind plecat printre straini). probabil ca s-a obisnuit sa nu caute pe nimeni

| cineva666 explică (pentru RareşTPUro):

Sa fie indiferent...

| cineva666 explică (pentru RareşTPUro):

Acolo doar munca si casa... rar iese pe undeva happy

| cineva666 explică (pentru RareşTPUro):

Cand vorbim imi tot povesteste ca e dezamagit de familie...ca s-a saturat...ca are o viata de ****.

| RareşTPUro a răspuns (pentru cineva666):

Pai probabil, in caz ca are pe alta, poate a intrebat-o si pe ea, i-a spus ca nu poate si a venit sa te intrebe pe tine daca te duci cu el.

| cineva666 explică (pentru RareşTPUro):

Nu cred asta happy pentru ca mie mi-a spus de mai multe ori daca ma duc la el in acest an de cand este plecat happy

| Lawliet14 a răspuns:

Pai, parerea mea, e ca daca nu reusesti sa ii fi aproape mai des atunci macar fa-l sa se simta excelent atunci cand e cu tine astfel incat sa-si doreasca sa petreaca cat mai mult timp cu tine. Ai putina rabdare, daca prinde drag de tine foarte mult o sa vezi ca se va schimba. Probabil ca in cazul lui este o reacomodare. Este clar ca trebuie sa ai putina rabdare cu el.

| cineva666 explică (pentru Lawliet14):

Cam greu cu distanta asta happy pai eu cred ca s-a simtit destul de bine timpul pe care l-am petrecut impreuna cand a fost in tara. am rabdare dar..toate au o limita happy astept sa ma sune si sa vorbim. sa-l intreb ce vrea de la mine ca sa stiu ce am de facut. nici nu stiu cum sa ma consider. sunt o fata singura sau nu?! happy

| cineva666 explică:

As vrea mai multe pareri...

| Anusca12345 a răspuns:

Incearca sa il pipai sa vezi cat de departe ajungeti daca ajungeti dezbracati si faceti sex atunci ori te foloseste ori chiar te iubeste

| cineva666 explică (pentru Anusca12345):

Pai in prima seara cand ne-am intalnit dupa un an in care nu ne vazusem... ma tinea in brate si ma pupa, eu il mangaiam pe spate(bine dar prin tricou) si el a spus sa nu ii mai fac asa ca...si a inceput sa rada. l-am intrebat daca se gadila ca ii fac asa si el a spus ca e vorba dsp altceva. i-am spus ca daca e vorba pe asa si ii dau senzatii nu-i mai fac asa si am inceput sa radem amandoi

| cineva666 explică (pentru Anusca12345):

Cand am vazut un film la el ..ne-am tinut in brate si ma tot pupa(el facand primul pas..adica nu eu am dat sa-l sarut prima data) nu a incercat nimicwinking adica nu a intrecut masura cu nimic. de vroia doar sa se culce cu mine mai ales ca e lipsa la el acolo printre straini ar f incercat.dar nu a incercat nimic. cand a plecat i-am spus sa nu ma uite si mi-a spus ca nu o sa ma uite niciodata si ca vorbim

| cineva666 explică (pentru Anusca12345):

Dupa prima zi in care l-am vazut si m-a sarutat. a 2 a zi l-am intrebat de ce a facut asta si mi-a spus ca a facut asta pentru ca asa a simtit sa faca. i-am spus ca sper ca nu m-a pupat pentru ca a dus lipsa de asta si ca a profitat de ocazie. si a spus ca nu e vorba de a profita de ocazie..ca a facut ce a simtit.