| LauraAna98 a întrebat:

Cand ma masturbez nu pot sa ma termin. Ce pot face ca sa realizez acest lucru. Tin sa precizez ca sunt fata.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

În primul rând, nu te grăbi. În al doilea - fă tot posibilul să fii cât mai relaxată, să nu ai absolut niciun stres (că te-ar putea auzi / surprinde cineva, de exemplu), în al treilea - pune lubrifiant din belșug (sau folosește metoda cu dușul pe clitoris).
Cu timpul, vei reuși. Chestia asta, la fete, trebuie învățată, nu „vine" din prima. Dar pe urmă, vine cam ori de câte ori vrei. tongue
Baftă!

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Trebuie sa te cunosti mai bine si, daca nu-i cu suparare, poate nu strica si ajutorul unui/ei prieten/e, eventual mai experimentat/a.

| pietrean a răspuns:

Darga mea.precizezi ca esti fata, dar la 14 ani,crezi ca esti destul de maturizata, ca sa-ti dai seama ca nu este un lucru chiar normal la varsta ta?
Acum ar trebui sa ai alte preocupari, deoarece, de acum in colo, incepe viitorul tau si trebuie sa stii ce sa faci ca sa nu ajungi "un neica nimeni"
Tot vad pe acest site.copii de varsta ta,care fac acest lucru.O fi normal in ziua de azi,nu o fi normal,cine mai stie!
Poate ar fi mai bine sa-ti opresti pornirile acestea,pana nu te ranesti sau din greseala sa-ti pierzi virginitatea. Poate, in viitor, sa ai anumite probleme, intr-o relatie sexuala normala, deoarece o sa ai alte asteptari si poti fi dezamagita.Totul tine de psihic, asteptarile fiind altele.
Eu, personal, nu pot sa-ti dau alt sfat, doar, sa te tii cat mai departe de acest obicei.

| pietrean a răspuns:

Sau ai 24 de ani? In mare, cam tot aceleasi sfaturi!

Răspuns utilizator avertizat
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Suna un prieten!winking Baietii sunt mai priceputzi in general.