| Yourgirls a întrebat:

Buna`... ce parere aveti despre baieti:de ce nu ne arata ca sufera, de ce ne arata noua ca sunt indiferenti, iar noi credem ca asa sunt cu toate ca sufera mult...

Răspuns Câştigător
| ColorfullColors a răspuns:

Cea mai mare lovitura pe care o poate primi un baiat este sa se faca de rusine in fata prieteniilor si sa-si piarda in fata lor aspectul de dur.
Cam acesta este motivul principal pentru care baietii isi cam ascund sentimentele.
Fostul meu prieten, desi in gasca e "tipul macho" a tinut enorm la mine, si inca mai tine. Acum cateva zile ne-am intalnit cu el si cu mai multi prieteni. La un moment dat el a parasit grupul, a mers mai departe, unde noi nu il puteam vedea. Stiam despre el ca nu poate plange de fata cu alte persoane. Am mers si am vorbit putin cu el, dar stiu ca a iesit cam urat, pentru ca am plecat de acolo spunand "da vina pe soarta". Cand am vrut sa plecam am mers toti la el si am observat ca a plans. Dar nu doar cateva lacrimi, el chiar plansese. Prienetenul lui cel mai bun mi-a spus "Miruna, cea mai mare injosire pentru un baiat e sa se faca de rusine. Si tu l-ai facut de rusine in ultimul hal. Deci acum esti genul de fata cu atitudine."
Nu lua in seama ultima parte, si sper ca asta sa-ti fi raspuns la intrebare.

2 răspunsuri:
| MissChocolatte a răspuns:

Baietii sunt foarte orgoliosi, isi ascund sentimentele si nu fac vizibile punctele slabe pentru ca daca ar face asta oricine poate da unde doare.Si cum a zis si BlackRose unui baiat ii este rusine sa fie facut de ras in fata amicilor.

| kenzo_3134 a răspuns:

Ca sa nu se faca de ras.cam ce a zis BlackRose