| alinush_4201 a întrebat:

Buna!
Cea mai buna prietena amea ma scoate din sarite! cind o rog sa miarga cu mine la concert sau sa vie la mine, nici odata nu vrea trebuie sa ma pun in genunchi la dinsa! Si in ultimul timp ne sfadim des dar ft repede ne impacam ca e singura mea prietena si nu as vrea sa o perd tin la ea mult dar as vrea sa fie alt fel!
Ce sa mai fac?
va rogg fuundaa si voot...

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Discuta cu ea si spune-i ce anume te deranjeaza,nu e prea frumos din partea ei sa se lase rugata chiar asa mult. Daca e obisnuita ca numai tu sa te duci la ea, un timp nu te mai duce, las-o sa-ti spuna sa te duci si gaseste pretexte sa nu mergi.Cu alte cuvinte,fa-i ceea ce-ti face, dar nu cu rautate, doar ca sa inteleaga cat de rau te simti ca o tot rogi si nu vrea sa-ti faca pe plac aproape niciodata!
Prietenii sunt mereu langa tine si nu-i nevoie sa-i rogi sa faca asta!

| xButterflyxX a răspuns:

Nu te mai ruga de atata pentru ca probabil ai mai facut-o si s-a invatat asa, las-o in pace un timp sau ai putea sa discuti sa-i spui in fata ce te deranjeaza.happy

| LittleGirlMonster a răspuns:

Asa e si la mine.Doar ca eu am foarte multi prt.Cu care am inceput sa ma inteleg foarte bine cu ei.Eu m`am certat definitiv cu ea.Am pus CAPAT PRIETENIEI.Numai suportam.Acum de abia ca mai vb.cu ea.happy Iar tu, ai putea sa ai un subiect cu ea despre tema asta...si voi decideti cum ramane.Bye:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In prmu rand sa nu o mai implori, daca tine la tine cu adevarat nu se va lasa rugata de atatea ori si sa te faca sa suferi, stiu ca doare sa te certi, dar nu lasa dupa ea si sa ii faci pe plac numai ca sa nu o pierzi, las-o in pace vezi cum vine ea la tine daca nu ii mai dai atata atentie