| anonim_4396 a întrebat:

cum as putea sa-mi stapanesc nevoia de sex si de masturbare...sunt cu o fata de 1an si jum si o iubesc foarte mult si nu as renunta la ea pentru nimic in lume. Eu am 18 ani iar ea are 16 jum si suntem amandoi virgini. Eu vreau sa o ast pana e ea pregatita adica pe la 18 ani si atunci sa ne incepem viata. Cunoastem riscurile la care o pot expune daca o vom face acum, deci vom mai astepta un pic. De ziua ei cand va implini 18 ani mi-am propus sa o duc undeva la munte la un hotel si sa facem dragoste pentru prima data departe de stresul de pe acasa(cu gandul sa nu ne prinda cineva), sa fim linistiti. Rog expertii TPU si pe voi sa-mi dati niste sfaturi, cat mai multe posibile va rog ca nu as vrea sa o pierd din cauza problemei mele.

APP: Ii sunt foarte fidel

3 răspunsuri:
| maria ;x a răspuns:

Buna. E un lucru normal oricum putini baieti mai intalnesti sa fie asa cum te descrii tu...apreciez...Bafta!

| anonim_9938 a răspuns:

Apreciez tot ce spui tu despre tine
chiar o iubesti
ideea de ai pregati la munte ceva e foarte draguta si romantica
uite nu stiu daca poti stapani asta ca e ceva normal
nu spune nimeni sa nu te masturbezi ca nu o inseli
nu poti face nimic sa te stapanesti doar sa te duci cu gandul in alta parte

| EduardGa a răspuns:

Draga amice, nevoia de sex nu ai cum sa ti-o stapanesti pentru ca prin natura fiintei umane, ne comportam instinctiv, pe baza de feelinguri. Evident, in lipsa unei vieti sexuale, incercam si masturbarea, altii practicand-o mai des, altii mai rar, dupa nevoi. E prost omul care crede ca exista persoana pe lumea asta care nu s-a masturbat macar o data in viata lui. Nu exista asa ceva! Insa masturbarea niciodata nu trebuie sa inlocuiasca viata sexuala, in sine. Problema ta e una pe fond psihologic, insa nu e la tine in mod direct, ci la prietena ta. Evident, te afecteaza si pe tine, dupa cum marturisesti. Cheia e: timpul. Daca o iubesti intr-adevar sau iti pasa putin ce simte ea, atunci vei astepta pana cand va vrea sa faca pasul acesta. Pentru noi baietii, e usor sa iti incepi viata sexuala, pentru fete nu. Implica mult mai multe lucruri decat in cazul nostru.
Think about it!
Luci