| andrei_2405 a întrebat:

Cum as putea sa-mi stapanesc nevoia de sex si de masturbare. Sunt cu o fata de 1an si jumatate si o iubesc foarte mult si nu as renunta la ea pentru nimic in lume. Eu am 18 ani iar ea are 16 jumatate si suntem amandoi virgini. Eu vreau sa o astept pana e ea pregatita adica pe la 18 ani si atunci sa ne incepem viata sexuala. Cunoastem riscurile la care o pot expune daca o vom face acum, deci vom mai astepta un pic. De ziua ei cand va implini 18 ani mi-am propus sa o duc undeva la munte la un hotel si sa facem dragoste pentru prima data departe de stresul de pe acasa(cu gandul sa nu ne prinda cineva), sa fim linistiti. Rog expertii TPU si pe voi sa-mi dati niste sfaturi, cat mai multe posibile va rog ca nu as vrea sa o pierd din cauza problemei mele.

APP: Ii sunt foarte fidel

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti ok, nu te ingrijora. Te poti masturba, nu e nimic anormal, periculos sau grav in asta.

| monyk a răspuns:

Buna, sincer ma bucur pentru. voi si tin sa te felicit pentru.gandirea si maturitatea de care dai dovada, se vede ca o iubesti mult si e o norocoasa...
E bine ca asteptati pana cand va implini ea 18 ani, pana va fi ea pregatita, daca amandoi sunteti de acord sa asteptati atunci e foarte bine!
Nevoia, sau mai degraba dorinta de sex oricine are, dar ma gandesc ca poti sa te abtii, e foarte bine ca ii esti fidel, asa momentul cand o ve-ti face va fi unul foarte special pentru.amandoi; tentatia e mare dar eu zic ca nu se merita sa o inseli. masturbarea nu e tradare, e o forma de a-ti cunoaste mai bine organismul si nu mi se pare ceva rau atata timp cat e normala, sa nu devina obsesiva sa nu te poti controla.Bafta si iubiti-va mult...

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dacă are peste 16 ani, nu o expui la niciun risc.
Pe o femeie nu o aştepţi să fie pregătită pentru că realist nu o să fie niciodată pentru că nu ştie la ce să se aştepte.
Iei şi începeţi să faceţi petting şi îţi începi viaţa sexuală.
1 an jumate şi tu o iubeşti = este absolut NORMAL să nu mai rezişti. Îţi negi nevoia fiziologică normală şi logică. Mie unul mi se pare uşor masochistic.
Mai ştiu eu pe unul care a stat după una 4 ani, de la 15 ani la 19 ani (ea) şi apoi ea l-a părăsit pentru că nu mai putea aştepta şi s-a culcat cu altul după numai o săptămână.
Nu stai după ea! O pregăteşti tu!
Spor!
P. S.: Sunt dispus să pun pariu că dacă nu vă începeţi viaţa sexuală de cuplu în maxim un an nu veţi mai fi împreună. Îţi baţi singur joc de tine!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Incearca si citeste mai mult despre relatii si sex, si faceti Petting!

Mare atentie la igiena manuala si genitala! Va spalati obligatoriu pe maini imediat ce intrati in casa, si numai asa, curati (dar si cu unghiile scurte, curate si pilite f. f. bine ca sa n-o zgarii - tu!) va veti juca!

Poti s-o iveti sa te mangaie ea, pana la ejaculare, iar tu fa-o mai rar, ca e mai bine - maxim de 2-3 ori pe saptamana!

Mai poti citi despre punctul G, si, tot cu maxima atentie, rabdare si tandrete, sa i-l stimulezi, si o mangai si saruti in acelasi timp, si se va simti foarte bine!

Success! si felicitari ca vrei s-o astepti, ori pana la 18 ani, si e foarte fain cum te-ai gandit (sau joci si la loto, poate castigi, si o duci la Paris, sau Venetia, pentru prima data!) ori si chiar putin mai devreme, daca ea se decide, dar numai cu prezervativ, DA?! si cu sampanie si lumanari parfumate, si masaj lent si senzual.

| catthshshshs a răspuns:

E bine ca la varsta ta gandesti asa. Si e foarte bine decizia ta de a o astepta.

| SweetCandy a răspuns:

Expertii TPU nu sunt cu nimic mai buni decat ceilalti useri. Asa ca eu zic ca e bine venita orice parere, pentru ca fiecare om are opiniile lui.
Ei bine...Sincer in locul einu as mai sta pe ganduri dat fiind faptul catu esti dispus sa o astepti atat cred ca ai dovedit tot ce era de dovedit. Deja la 16 ani nu mai sunt riscuri atat de mari, si daca relatia vostra este stabila nu se expune niciunului risc. Risc este ala cand pana la 18 ani te culci cu jumatate din orasbig grin
Cat despre tine, nu stiu cum ai putea sa iti stapanesti pofta, pentru ca la varsta ta este firesc sa iti doresti sa fii activ din punct de vedere sexual. Este in legea firii ca un baiat de 18 ani sa isi doreasca lucrul asta. In acelasi timp cred ca sie a este desul de speriata, dar daca o iei incet adica nu una doua gata faceti sex din prima. Puteti incepe cu cateva luni de peeting si apoi lucrurile vin de la sine. Nu zic cu rautate insa mi se pare enorm sa mai astepti 2 ani.

| shtephie a răspuns:

Mi se pare ca ganditzi foarte corect happy
Foarte bine happy Este bine sa asteptatzi pana atunci happy

| alleecsandra a răspuns:

Chiar imi place cum gandestihappyhee hee

| linutza a răspuns:

Hei...esti ft dragut chiar imi place cum gindesti. succes nu mai ai mult de asteptat ...credema ea va aprecia faptul ca tu esti primul si ca ea este prima wawww ce romantic iii pupici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca eram expert as fi fost in masura sa te ajut.Chiar mi-ar fi facut placere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti unul din fff putinii baieti care gandesc asa, pentru ca altul in locul tau ori i-ar zice direct ce vrea ori ar lasa-o.Nice you are special happy. Bravo ma bucur enorm ca mia sunt baieti care gandesc asa, ea e o mare norocoasa.Auzi dar ce ar fi sa stepti pna cand va casatoriti big grin (vb serios laughing )Ai grija ce faci si incearca sa nu o ranesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti singur sa iti stapanesti nevoia se sex si de masturbare, numa cu ajutorul Domnului poti stapanii acest pacat. Sa-ti zic un secret dupa ce trece placerea pacatului apoi o sa fi foarte nefericit, si am vazut la multi acest lucru, nu face sex inainte de casatorie ca te va pedepsi Dumnezeu si nici sa nu te masturbezi ca si asta e mare pacat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietene da un cap de perete si revinoti la viata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place foarte mult cum gandesti nu credeam ca mai exista baietii pe lumea asta care a gandeasca asa 10 cu felicitarii din partea mea si este o norocoasa bafta succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tipule esti dus rau daca la 18 ani mai esti inca virgin straight face

| andrei_2405 explică:

Vreau si parerea unui expert TPU daca se poate.