| Carla90 a întrebat:

Buna, daca un test de sarcina e facut la 39 de zile dupa contactul sexual, este relevant?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca DA, deoarece in cazul in care exista o sarcina instalata in uter, aceasta va produce cantitatea MINIMA de hormon de sarcina hCG care poate fi detectata/determinata de orice tip de tester dupa maxim 21 de zile de la fecundarea ovulului. Rezultatul oricarui test de sarcina care a fost facut, efectuat in mod corect dupa trecerea a 21 de zile de la data contactului sexual neprotejat, este un rezultat VALID/VALABIL si CORECT in proportie de peste 99%. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Igen.

| sofisis a răspuns:

Dar nu ti-a mai venit menstra intre timp?
Si da, e valabil.

| HazelEyes77 a răspuns:

Sigur ca e... puteai sa l faci chiar mai devreme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.