| anonim_4396 a întrebat:

Este sigur un test de sarcina facut dupa 28 de zile de la contactul sexual?

15 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Da, este foarte sigur.

| Dorin976 a răspuns (pentru Emilian65):

Este sigur și dacă l fac in timpul zilei?

| Lukasssz a răspuns (pentru Dorin976):

Esti barbat sau femeie :? laughing

| Valentina8 a răspuns:

Ma gandesc ca da, testele de sarcina de obicei pentru un rezultat sigur se fac dupa a 5-a zi de intarzierea menstruatiei

| Dorin976 a răspuns (pentru Valentina8):

Prietena mea a luat escapelle(pastila de urgentă) și i-a venit o sângerare după 6 zile exact ca menstruatia care a durat 6 zile și a făcut un test ieri după amiaza care a iesit negativ și mâine face iar de dimineața….au trecut 28 de zile de la contact și am citit ca apare sigur rezultatul după acest timp

| Valentina8 a răspuns (pentru Dorin976):

Spune-mi daca reusesti data in care a avut loc actul sexual, data in care a luat pastila de urgenta, ziua in care i-a venit menstruatia, ziua in care a facut testul.

| Valentina8 a răspuns (pentru Dorin976):

Daca ai putea sa-mi spui pe langa toate cele, si menstruatia in ce data era de dinaintea actului sexual.

| Dorin976 a răspuns (pentru Valentina8):

De ce?

| Valentina8 a răspuns (pentru Dorin976):

Cum adica de ce? sunt niste calcule de facut, de aceea. E important sa stii dupa cate zile de la menstruatie ai facut actul sexual, in a cata zi ai luat pastila de "urgenta", dupa cate zile ti-a venit menstruatia dupa aceea, si cand anume ai facut testul de ti-a iesit negativ, ca sa-ti pot spune daca ai facut corect tot ceea ce ai facut.
1. Femeia de obicei este fertila (adica poate ramane insarcinata), pana in a 15 zi de la prima zi de menstruatie, (repet, de obicei pentru ca nu toate femeile au o menstrustie regulata).2. E importanta ziua in care ai luat pastila de urgenta pentru ca daca ai luat-o a doua zi repede, isi face efectul, dupa isi pierde eficienta. E important sa-mi zici cand i-o venit noua menstruatie dupa acea pastila, pentru ca acea menstruatie de fapt poate fi doar o reactie a corpului in urma pastilei, si nu o menstruatie adevarata, si iarasi data in care ai facut testul.

| Dorin976 a răspuns (pentru Valentina8):

Da mi cerere de prietenie și un mesaj și ți zic când ajung acasă, Ok?

| Valentina8 a răspuns (pentru Dorin976):

Facut.

| Dorin976 a răspuns (pentru Valentina8):

Nu merge sa ți dau mesaj, da mi tu ca am grad prea mic. după ce mi trimiți tu mesaj putem sa vorbim

| Dorin976 a răspuns (pentru Valentina8):

Nu pot sa ți dau mesaj, nu am grad, da mi un Instagram in mesaj privat sa ți zic

| AndreiMilitarusogovan a răspuns:

Merge am testat cu toate ca is baiat

| tapulkastrat a răspuns:

Ca sa fi sigura introducel in anus, rezultatele sunt mai clare