| Nmemmi a întrebat:

de ceva timp vorbesc cu un baiat dar sunt constienta ca nu putem fi impreuna...si am ales sa fim prieteni cu beneficii... e ceva rau in asta? mentionez ca el are 24 de ani iar eu 19

Răspuns Câştigător
| Sexysex99 a răspuns:

Buna, nu este niciun rau in asta daca va veti intelege mai bine poate veti ajunge si la o relatie, diferenta de varsta nu este deloc mare, deci ati putea sa aveti si o reletie nu vad care ar fi problema

16 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Cu alte cuvinte, el ti-o trage fara nici o obligatie, te foloseste ca pe un recipient in care se descarca din cand in cand. Frumos, vreau si eu o femeie ca tine. Stii, in situatia asta baietii sunt considerati smecheri, iar fetele usuratice.winking

| Nmemmi explică (pentru wildthing):

Nu e in tara deci nu mi-o tragewinking

| Seby90 a răspuns (pentru Nmemmi):

Atunci invata sa folosesti termenul corect. Prieten cu beneficii inseamna 2 persoane de sex diferit care, in lipsa de o relatie se folosesc unul pe celalalt in... pat.

Ce beneficii poti avea de la o persoana la mii de km departare? happy

Iti trimite bani si ii trimiti poze nud sau? Bine, eram ironic.
Nu ca m-ar interesa, dar in orice caz, chiar si in cazul in care faceti sex, nu nu vad nimic gresit in asta ATATA timp cat nu sunteti intr-o relatie.

| Nmemmi explică (pentru Seby90):

Nu imi trimite bani ci m-a ajutat cu multe chestii si avand in vedere ca e departe a facut-o dezinteresat

| Seby90 a răspuns (pentru Nmemmi):

Mi-am exprimat parerea in ambele situatii. E un amic de nadejde. Dar intr-un final distanta este bariera finala. Ai grija pana unde mergi tinand cont de situatie, nu investi prea multe (si aici ma refer la sentimente).

Numai bine. Si sper ca ai invatat sa folosesti termenul corect :*.

| DNSK a răspuns:

Nu are. daca asta iti convine, nu trebuia sa ceri parerea site-ului despre actiunile tale.

| swagMeOutBitch a răspuns:

Eu una nu inteleg genul asta de prieteni.I-am auzit pe multi, dar nu pot sa inteleg cum sa fie un beneficiu pentru o fata.pt el este Sa te F.uTa cand are el chef.tu nu ai constiinta, ratiune? nu iti este rusine de tine cand ala te suna si iti spune ''vreau sa ne-o tragem acum''esti asa de ninfomana sau de disperata? daca crezi ca asta e la moda te inseli

| h3r a răspuns:

Ai ales să fii...

| Dariusuu a răspuns:

Depinde despre ce benefici este vorba.

| adrianamara a răspuns:

Ma depinde de ce beneficii e vorba,de faptul ca te scooate la film, ca te asculta cand ai o problema,te intelege, asa nu vad nimic rau in asta dar daca te foloseste pentru altceva mi se pare o prostie sa accepti, fa-ti un iubit si cu el poti sa faci ce vrei tu, esti majora ai tot dreptu, ai grija insa nu te lasa folosita!

| M1Man a răspuns (pentru adrianamara):

Da,dar de la un iubit, de obicei nu ai atatea beneficii ca de la un"prieten cu beneficii".Ma insel?

| adrianamara a răspuns (pentru M1Man):

Mai acum depinde si ce fel de iubit este,fostul meu ma rasfata foarte tare, de fiecare data cand ieseam in oras ma intoarceam cu flori, nu mai zic ca de fiecare aniversare, craciun, paste imi lua cadouri, bine ca la noi a fost altceva a fost primul meu iubit si probabil ca de asta se purta asa.....insa tu faci cum crezi, tu ai intrebat iar eu ti-am spus parerea mea!

| M1Man a răspuns (pentru adrianamara):

Sigur,corect ceea ce spui, dar nu ai inteles la ce m-am referit cand am spus "prieten cu beneficii":care ii da bani dupa fiecare "distractie"daca la asta se referea si ea, ori iubitul tau nu facea astawinking

| adrianamara a răspuns (pentru M1Man):

Scuza-ma atunci, am inteles gresit, nu stiu treaba cu banii, eu flori primeam cel mai des bani insa niciodata! E ciudat cum cineva ar putea accepta banii da la un,, amic cu benefici''m-as simti ca o marfa caruia i se discuta pretul ......nu stiu fiecare cu parerea, nu incerc sa judec si sa inteleg nici atat!

| Nmemmi explică:

Pentru cei care s-au gandit la sex ..nici macar nu este in tara ca sa se folosesca de mine.iar de o relatie cu el nu ma simt capabila pentru ca nu ma ridic la nivelul asteptarilor lui

| Nmemmi explică:

Multumesc pentru sfaturi si pareri! am apelat la TPU pentru a afla parerea unor persoane care cu toate ca nu ma cunosc spun verde in fata!