| JuicyCouture a întrebat:

de jumatate de an imi place de un baiat foarte mult. De fapt pot spune ca sunt chiar prea indragostita de el.De multe luni nu mai am ochi pentru alt baiat pentru ca tin foarte mult acesta. El este la aceeasi scoala cu mine si este cu un an mai mare. Sunt foarte buna prietena cu el si ba mai mult decat de atat si el ma ia in brate, ne facem ochi dulci, stam impreuna in pauze (el este de dimineata - eu de dupa masa) cateodata o ardem pe flirturi si chiar ne intelegem super bine poate mai mult decat atat. Au fost dati in care intr-o zi venea si vorbea incontinuu cu mine si ma tinea in brate iar a doua zi se facea ca ploua si ma ignora.De ce? Ma ignora cateodata ca si cum nu m-ar cunoaste sau vedea? De multe ori am incercat sa il uit insa el nu imi da motive sa fac asta, pentru ca de fiecare data cand incerc sa-l uit vine la mine ma omoara cu zambetul lui cu vocea lui, cu tot.
As vrea in general raspunsuri pareri si idei cum as putea afla daca sentimentu este reciproc si ce as putea sa fac sa nu ma mai ignore. Contez muult pe raspunsurile baietilor. Dau fundita celui mai ok si detaliat rasp big grin!

3 răspunsuri:
| STEFANXxX a răspuns:

Salut.Pai daca am inteles el te ignora cand ploua asa-i? Dar nu cred ca vremea conteaza.Stii se intimpla ca persoanele care sunt indragostite unul de altul, dar prea mult la un moment dat unul dintre ei incepe sa nu mai aiba aceste sentimente, iti explic de ce.Stii,tipul te vede totimpul,lui ii ridica asta dispozitia,dar el poate a vazut pe altcineva de care s-a indragostit,dar nu face nici un pas inainte,adica stie ca te are pe tine,dar totusi se gandeste la altcineva,dar poate fi si alta problema,poate doar s-a plictisit de tine sunt foarte multe cazuri,trebuie doar sa stii cu ce se ocupa el cel mai des,ah da,el poate sa se intereseze de alt ceva, ce la impresionat(Un joc video, un serial, un sport)si probabil l-a impresionat asa de mult, incat ii atrage atentia mai mult decat tine,(sau poate la impresionat vreun film porno ^0^.Ei oricum eu cred ca el se va intoarce la tine mai devreme sau mai tarziu(numai daca nu are pe cineva), pentru ca tu esti pentru el ceea ce a pierdut si el nu te poate "gasi".Dar sper ca totul va fi ok. FUNDA?

| flippy94 a răspuns:

Cred ca ti se pare un pic mai aiurea, dar doar asa poti afla cel mai bine : intreaba-l tu ceva de genu " ne cunoastem de foarte mult timp si suntem foarte apropiati, ce parere ai?, nu crezi ca ar putea fi ceva mai mult intre noi? sa fim impreuna? "... asa cred ca e cel mai bine, si asta repede ca sa nu il pierzi.tongue

| flippy94 a răspuns:

Se face ca ploua... atemt ai fost la intrebarelaughing