| JuicyCouture a întrebat:

de jumatate de an imi place de un baiat foarte mult. De fapt pot spune ca sunt chiar prea indragostita de el.De multe luni nu mai am ochi pentru alt baiat pentru ca tin foarte mult acesta. El este la aceeasi scoala cu mine si este cu un an mai mare. Sunt foarte buna prietena cu el si ba mai mult decat de atat si el ma ia in brate, ne facem ochi dulci, stam impreuna in pauze (el este de dimineata - eu de dupa masa) cateodata o ardem pe flirturi si chiar ne intelegem super bine poate mai mult decat atat. Au fost dati in care intr-o zi venea si vorbea incontinuu cu mine si ma tinea in brate iar a doua zi se facea ca ploua si ma ignora.De ce? Ma ignora cateodata ca si cum nu m-ar cunoaste sau vedea? De multe ori am incercat sa il uit insa el nu imi da motive sa fac asta, pentru ca de fiecare data cand incerc sa-l uit vine la mine ma omoara cu zambetul lui cu vocea lui, cu tot.
As vrea in general raspunsuri pareri si idei cum as putea afla daca sentimentu este reciproc si ce as putea sa fac sa nu ma mai ignore. Contez muult pe raspunsurile baietilor. Dau fundita celui mai ok si detaliat rasp big grin!.

Răspuns Câştigător
| Werimar a răspuns:

Hello.ce pot spune e ca si el te place...asta mai mult ca sigur. Un baiat nu tine o fata in brate.ii face ochi dulci si flirteaza cu ea daca nu o gaseste atragatoare ( nu ma refer doar la aspectul fizic), bineinteles mai sunt si exceptii cand baiatul isi bate joc si nu il intereseaza( asta e viceceversa). Nu ai precizat cati ani are el.dar o sa banuiesc ca are varsta la care nu ii mai este rusine sa invite o fata in oras. De ce nu a facut asta inca...nu stiu exact. Ori este timid si nu a mai avut relatii, ori mai e altcineva. poate si lui ii place la randul lui de altcineva..la fel cum tie iti place de el. Oricum, ce iti sugerez eu e sa il inviti in oras..doar voi doi. Ai putea sa ii zici ceva de genul " hai, ia zi..cand iesim la un suc", ceva mai direct, cred ca m-ai inteles. Eu zic ca ai sanse, best of luck happy

5 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Se cam joaca cu tine asa, ii place sa se distreze si cred ca mai face asta si cu altele.nu e prea serios

| Azµre a răspuns:

Să ieșiți împreună afară, dacă încearcă să te facă se te simți bine, să râzi, e ceva acolo happy. Nu se știe niciodată.

| buburuza2007 a răspuns:

Iesiti impreuna, apropiati-va, stati un pic doar voi 2, in intimitate,si spune-i ce simti, baietii nu spun direct ce simt, o fac prin alte cai, spune-i tu ce simti pentru el si incepeti o relatie, eu cred ca ii place de tine dupa cate ai scris

| llljk a răspuns:

Bună happy

Nu e nevoie de 'fundiţă'
Îţi voi da cîteva sfaturi. După cum l-ai descris chiar dă semne că te place şi se simte bine în compania ta. Eu cel puţin mă apropi doar de fete care îmi plac comportamentul,fizicul,dar cel mai important să mă simt bine în compania lor să glumim, ridem, etc.

Dacă mă vei întreba dacă as vrea să am o relaţie cu o astfel de fată, aş răspunde DA. Dar într-un fel mie frică de un refuz, sau că va rîde de mine cu prietenele ei şi vor afla toţi, atîta tot. Poate este şi el în aceiaş situaţie, deci dă-i de înteles că îl placi si tu.

Referitor la atitudinea lui ignorantă cîteodată, stai liniştită nu eşti tu de vină, are vreo problemă sau vrea pur şi simplu să fie singur, să nu vorbească cu nimeni.

O seară plăcută! happy

| vitaminastefan a răspuns:

Daca ai pus o intrebare, care te face nesigura pe aptitudinile tale de fata, inseamna ca esti o tipa inteligenta. Ei bine, probabil acesta se simte atras de tine. Pentru a fi sigura ca nu esti doar "o distractie" pentru el cauta sa petreci timp cu acesta intr-un cadru mai restrans in afara liceului, un film, un suc poate o plimbare in parc, cauta sa-l cunosti si sa-l intelegi inainte de a te arunca in bratele lui. Mult noroc! P.S : Ai grija ca daca nu il cunosti si nu afli ce are in cap, si te lasi prada poti sfarsi rusinos. Baieti uneori au talentul asta.