| Nutella09 a întrebat:

Deci imi place de un baiat. Inainte cand ieseam pe afara cu fetele si ma vedea, mereu ma saluta, incerca sa se bage in vorba cu mine, se juca cu parul meu. Eu voiam sa nu ii dau de banuit si nu prea il bagam in seama, il luam la misto. Acum deja nu vorbim, nu ma mai baga in seama. Care ar fi cauza si cum as putea sa aflu daca si lui ii place de mine? Imi e un pic rusine pentru ca e mai mare decat mine cu 3 ani si mi-e frica sa nu ma fac de ras.

6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

3 ani nu sunt deloc o problema, fi serioasa!
Cand te mai intalnesti cu el, intra in vorba, eventual zi ca esti cam singura, ca e lumea in vacanta si ai vrea sa mergi cu el la film. si acolo, poate te mangaie si te saruta.
Faptul ca se juca cu parul tau trebuia sa iti dea clar de inteles. acum e randul tau. daca te saruta - dar si inainte! - si tu te poti juca cu parul lui, fi sigura ca ii va face mare placere!
Success!

| ruxandraaaaioanaaaa24 a răspuns:

Buna. Sunt foarte proasta la dat sfaturi si am fost si eu de mai multe ori in aceeasi situatie ca si tine. Incearca sa il bagi tu in seama de data asta si vezi cum se comporta. Poate ca el te placea, dar tu fiind orgolioasa si ignorandu-l i-ai dat de inteles ca nu e reciproc sentimentul, asa ca baiatul a ales sa se distanteze de tine.

| Nutella09 explică (pentru ruxandraaaaioanaaaa24):

Imi trebuie mult curaj sa fac asta xDD Sunt mai timida de felul meu

| ruxandraaaaioanaaaa24 a răspuns (pentru Nutella09):

Si eu sunt mai timida, dar gandeste-te ca el a facut un pas spre tine, l-ai respins si acum macar atat poti sa faci. Sa faci si tu la randul tau un pas catre el. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca nu il bagai in seama baiatul a crezut ca nu esti interesata de el si acum cauta in alta parte. Asa sa faci si in viitor cand iti place unu, macar stii ca ai un viitor placut intr/o casa plina de pisici.

| MrJoker30 a răspuns:

Daca incerca sa se bage in seama cu tine si se juca cu parul tau e clar. Iti spun ca baiat.Numai vorbeste cu tine ca ai vazut ca il iei la misto. Du-te si spune-i ce simti ca poate il ia alta si o sa regreti foarte mult. Asa am patit eu cu o fata...