| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata!

Mi-am facut cont deoarece am nevoie de un sfat!
Am inceput sa vorbesc cu o fata din toamna anului trecut.A fost cel mai frumos sentiment, dupa ce nu am cunoscut pe cineva de mult timp.
Am vorbit mult timp cu ea, si am inceput usor sa simt ceva ce nu simtisem de mult timp.Am tot continuat sa vorbim, de vazut nu am reusit ca eram la distanta si la ea erau ceva probleme.Am continuat sa vorbim pe messenger.La un moment dat anul acesta cum a inceput vara, s-a angajat fix la mine in localitate.Eram cel mai fericit om, ca puteam sa o vad.Cand am intalnit-o prima data, mi-am dat seama ca m-am indragostit.Eram si asa dupa cat am vorbit, atasat de ea nebuneste dar deja simteam multe pentru ea.
Dar am facut o greseala mare si imi vine sa-mi blestem zilele pentru ce am facut.
Am avut fix saptamana trecuta, cele mai urate zile din viata mea.Am avut certuri la mine in familie cu tatal meu, am avut treburi multe si nici nu m-am simtit bine.
In acea saptamana, ea nu a dat nici un semn de viata.Pana cand m-am hotarat eu sa-i scriu.I-am spus frumos:
-Ai cam uitat de mine!
-Nu e adevarat!
-Pai si atunci de ce nu ai mai dat un semn de viata?
-Am fost ocupata tare,si am avut niste zile nasoale.
Pur si simplu am mai continuat noi sa vorbim si cum eram putin suparat,i-am spus ca ma minte si ca ma ignorat.I-am spus ca-I multumesc pentru amintirile ce le-am avut si ca nu mai avem ce sa vorbim. Dupa ce au trecut cateva ore, mi-am dat seama ca nu am vrut sa spun asta nici un ruptul capului, dar omul spune multe la suparare si au fost lucruri total gresite.
Am mers seara la ea la munca sa-mi cer scuze/iertare pentru spusele mele.Nu am gasit-o acolo, si am plecat acasa inapoi.
Simteam ca am facut ceva total gresit.
I-am scris seara mesaj si mi-a raspuns.I-am spus frumos ca am fost la ea si nu am vazut-o acolo.
Mi-a spus:
-Ce?
-Ai fost aici?
-Si de ce nu ai spus ca ai fost aici?
-Bine ca nu zici!
I-am spus ca am vrut sa vorbesc ceva cu ea.Si chiar voiam.
Am conversat noi cateva ore prin mesaje pana la 1 noaptea.
Am hotarat sa merg dimineata la primele ore la ea.Asa am si facut.
Am fost la ea, si mi-am cerut scuze si iertare.
Am vazut in ochii ei aia negri si stralucitori ca a plans.Am stiut foarte rau ca am gresit,si parca mi-a picat cerul in cap.
I-am tot cerut iertare,dar mi-a spus sa o las asa.
Am intrebat-o daca vrea sa plec.Mi-a raspuns:
-Nu vreau,dar sunt ocupata! Mai ii si sefa aici si daca ma vede ca nu lucru,se leaga de mine.
Dupa ce am stat acolo.Pur si simplu imi vinea sa o iau in brate, sa o strang tare si sa-i arat nu doar prin vorbe ci si prin fapte ca imi pare nespus de rau si regret din adancul sufletului meu.
Da, am gresit si am fost un prost.Merit dusul rece pe care mi-l ofera.
Oficial noi nu eram impreuna, dar stiu sigur ca avea sentimente pentru mine profunde.Altfel nu avea ochii plini de durere si lacrimi.La fel si eu aveam pentru ea.Si am in continuare.
Durerea pe care o simt in mine, e resimtita de vina.Am facut ceva urat si nu am mai liniste.Pur si simplu, sunt ca un zombie.Nu am chef de nimic, nici de mancare.Simt cum ma sfaram pe dinautru.Si atunci cand dorm sau stau intins, parca sunt in Iad.Simt ca sunt intr-un paradis negru.
Imi merit soarta dar si regret din tot adancul meu ce am facut.Nu as mai face asta in veci.Mi-as da toata silinta.
As vrea sa iau un buchet de flori,sa merg la ea,sa il ofer, si sa o iau in brate, sa-i arat cat imi pare de rau.Stiu ca vorbele si scuzele nu ajuta, de aia vreau sa merg pe fapte.
Asa fata, se pare ca greu gasesti si eu am fost orb ca noaptea.
Nu am ranit pana acum pe cineva asa rau si nu-mi place ce am facut.
Am zis sa las cateva zile sa se calmeze.Asa am avut si eu timp de meditat.Si mi-am dat seama ca vreau sa lupt.Sa nu o pierd, dar totusi,
Credeti ca mai pot salva ceva?
Sunt sanse sa ma ierte?

Nu e genul de fata capricioasa dar durerea il schimba pe om.

Si e adevarat, de cele mai multe ori noi baietii nu stim sa apreciem ce avem langa noi.

Răspuns Câştigător
| Crackman a răspuns:

Stai putin si reflecta.
Daca nu ai o relatie cu ea, nu ai pierdut nimic in cazul in care nu vrea.
Dar daca zici ca ar simti ceva pentru tine, du te cu o floare si spune-i de relatie.
Acolo ai momentul magic sa vezi de fapt ce are ea in cap.
Stiu ca pote suna rau dar iti zic ca este posibil sa ai mici filme in cap iar ea sa nu aiba sentimente sincere. Dar tu incearca si invata din experientele astea.

| anonim_4396 explică (pentru Crackman):

In ultima vreme,a batut un apropo ceva dar nu ma prindeam la ce face referire.
Tot spunea ca:-Tu,chiar nu ai priceput nimic, asa-i? si eu spuneam, ca Nu stiu exact la ce face referire(chiar nu ma prindeam deloc) si atunci spuneanerdine ca nu stii! Lasa asa!
Pai, eu vreau sa-i ofer flori, dar acum e asa un val urat deasupra.
Dupa tine ce crezi:
Sa mai las putin sa se linisteasca tot sau sa incerc deja?
Tot timpul am invatat din experientele de genul.Dar sunt bulversat si asta nu se intampla des.

| anonim_4396 explică (pentru Crackman):

Plus,cand am venit joi acasa de la ea.I-am scris un mesaj si mi-a spus ca a inteles! Asta e parerea mea despre ea! (Ca e mincinoasa si ca ma ignora).Dar parerea mea nu era asta.Parerea mea e una buna despre ea!

| Crackman a răspuns (pentru anonim_4396):

Du-te cu floarea spuinei ce ai zis si acici despre parerea ta, daca ezita happy este clar ca nu a fost nimic din partea ei

| anonim_4396 explică (pentru Crackman):

Pai aia ma gandesc.Ca doar din vorbele ce le-am spus nu ma crede.Chiar daca s-a vazut pe mine ca regret.
Ma folosesc si de floare.
In principal vreau sa ma ierte dar si sa-i comunic cu adevarat ce simt si cat o pretuiesc si sa o intreb daca vrea sa fim impreuna.
Ca ma auto-distrug aici si nici mie nu-mi face bine.

| Crackman a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbeste cu ea. Scapi si de auto distrugere, cu curaj

| anonim_4396 explică (pentru Crackman):

Da,mersi.M-am hotarat sa merg luni la ea, sa mai incerc si sa vorbesc cu ea.

| Crackman a răspuns (pentru anonim_4396):

Da happy sa nu uiti de funda celui care ti a oferit raspunsul cel mai bun?

| anonim_4396 explică (pentru Crackman):

Da! Am sa-ti ofer tie funda! Ai oferit cele mai bune raspunsuri.Chiar daca nu am rezolvat nimic azi, mai mult m-am enervat.

17 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MPersephone a răspuns:

Nu imi pare genul de situatie in care sa nu te ierte. Nu e o problema atat de serioasa, dar fii atent. Daca mereu cand vei fi suparat vei incepe sa versi energia negativa pe ea, atunci o vei face nefericita. Si oamenii nefericiti pleaca. Nu o stresa, nu o face sa se simta obligata sa te ierte. Ofera-i timp si vorbeste cu ea mai tarziu.

| anonim_4396 explică (pentru MPersephone):

Pai nu vreau sa vars energie negativa pe ea.Chiar nu vreau.S-a intamplat, din motivul acela.Dar nu stiu exact cu reactioneaza ea.
Sunt constient ca oamenii nefericiti pleaca.Am facut si eu la fel in unele cazuri.
Nu o oblig, ea hotaraste dar, dupa tine cam cat timp sa-i ofer?

| anonim_4396 explică (pentru MPersephone):

E crede ca ce am spus acolo e parerea mea reala despre ea! Adevarul ii cu totul altul.Am o parere asa buna desprea ea, dar nu vrea sa ma creada.Chiar daca am rugat-o sa se uite la mine in ochi cand I-am spus asta.

| MPersephone a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu exista un timp standard, mai ales ca eu nu o cunosc. Cel putin o saptamana, as spune.

| anonim_4396 explică (pentru MPersephone):

Oare,pot sa ma folosesc si de niste flori? Ca dupa cum am vazut nu prea mai crede in vorbele mele.
Ducandu-i niste flori poate pot sa compensez cumva si vorbele pe care le spun.Sa le combin.
Am sa vad ce fac. Oricum de renuntat nu renunt, Mi-e imposibil.

| Adriann92 a răspuns:

Da

| anonim_4396 explică (pentru Adriann92):

Ai dat un raspuns care-l pot interpreta in multe feluri, dar banuiesc ca te referi la cele doua intrebari, cu iertarea si cu salvatul a ceva.