| Mykybrunetha12345 a întrebat:

Buna din nou big grin as vrea sa stiu si eu care sunt sansele ca o relatie intre zodia scorpion si zodia capricorn sa dureze?
Multumesc.Cel mai bun raspuns funda, logic :*

Răspuns Câştigător
| msKat a răspuns:

Scorpion si Capricorn: Apa si Pamânt. O relatie de lunga durata, cu împliniri si pasiune.

Defectele Scorpionului, gelozia si posesivitatea, sunt considerate calitati de catre Capricorn, care este adesea nesigur pe el si introvertit. Pentru el, aceste defecte demonstreaza ca iubirea exista si îl fac sa se simta în siguranta (un sentiment foarte apreciat de o zodie de Pamânt). Pe de alta parte, realismul sau te va face sa te simti sigur pe tine: Pamântul este singurul care poate opri sau domoli Apa (emotiile), iar aceasta, la rându-i, se impregneaza în sol ori de câte ori poate.

Capricornul este recunoscut ca fiind un nativ muncitor, pasionat de cariera si dornic sa se vada pe undeva prin vârful scarii sociale. Aici, scopurile voastre se împletesc, fiindca si tu esti ambitios, ai mereu nevoie sa te dedici cu trup si suflet unei activitati. Astfel încât Capricornul va gasi în tine sprijinul de care are nevoie, si va mai gasi si întelegerea si rabdarea fara de care nimeni nu poate parcurge întortocheatele carari ale sufletului unui Scorpion. Într-adevar, Capricornul este un nativ care merge mult pe ocolite si ajunge destul de greu la o relatie serioasa, dar este foarte fidel odata ce s-a implicat afectiv. Faptul ca este atât de "cu picioarele pe pamânt" îti va da siguranta zilei de mâine. Este si un nativ stabil, caruia nu-i fug ochii: daca întârzie, e sigur la birou. Poate chiar prea des. Aici, farmecul tau aparte poate sa-l ajute sa se mai relaxeze, pentru ca, daca exista un domeniu în care Capricornul exagereaza, acela e munca. sper ca te-am ajutat FUNDA?

7 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Buna, se pare ca ai dat funda la cel mai prost raspuns pe care ai putut sa il primesti.

Sasele sunt 25 % ca relatia voastra sa dureze.

Si se calculeaza simplu:

50% ca relatia sa mearga din punctul de vedere al tau.
50% ca relatia sa mearga din punctul de vedere al lui.

Deci 50% din 50% fac 25% sanse ca relatia sa mearga din ambele puncte de vedere.

| 구미호 a răspuns:

Scorpionii si capricornii se inteleg foarte bine, relatie va fi de lunga durata.

| angel_4561 a răspuns:

Daca totii ne-am casatorii sau legam relatii conform zodiilor am fi o gradina zoologica, este o prostie

| Florinel28 a răspuns:

Hai mai ce naiba, tocmai zodii

| Adnana1509 a răspuns:

Nu te lua dupa zodii!

| TeckTonik997 a răspuns (pentru Adnana1509):

De acord cu tine!

| Titanos a răspuns (pentru Adnana1509):

Si eu iti dau dreptate.