| Mis5Sophie a întrebat:

dragii mei!happy Am si eu o problema, imi place mult de un baiat [si el ma place dar e cam copilaros] si as vrea sa-i "deschid ochii" sa zic asa...adica sa-i spun ca imi place de el. Dar nu stiu exact cum sa o fac, as prefera sa-i spun pe messhappy Ceva sfaturi va roghappy pe. s nu vreau sa-i spun direct...asa mai pe ocolitelaughing. Multumesc! FUNDAbig grin

2 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Buna,trebuie sa-ti cauti un baiat mai mare ca tine, deoarece baietiidupa cum stii se maturizeaza mai greu.De ex tu ai 10 ani. el 10, tu gandesti cu `cativa ani` mai mult ca el. Toti baietii se maturizeaza mai greu.tu gandesti mai lucid ca el. Iti dau ex. eu considr ca un baiat este catdecat matur `intr-o relatie` pe la 17 ani.Depinde,mai rar vezi un baiat la 14 ani cu capul pe umeri.Tu vei avea de suferit, pentru.el va fi doar o joaca.

| Mis5Sophie explică (pentru lolly):

Pai el are 17 merge spre 18... iar eu 16-->17happy deci e mai mare ca mine. Restul povestii o stii