| Deea123y a întrebat:

Bună.
E normal ca labiile mici sa fie foarte mari? Adică destul de ieșite în afară.
Din ce cauză se măresc?

Răspuns Câştigător
| Dintrebare a răspuns:

Marimea labiilor difera de la o femeie la alta. Este perfect in regula ca ele sa fie si mari. Odata cu varsta se mai modifica elasticitatea pielii si de aceea se modifica si aspectul labiilor. Activitatea sexuala nu are legatura cu anatomia organelor reproducatoare externe. Sunt prostii toate ideile ca cineva face sex mult are labii mari etc.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i normal, dar fiecare fata/femeie este diferita.
Labiile de la interior ar trebui sa fie mai mici, ca cele de la exterior.
Daca te deranjeaza, se poate remedia relativ usor, printr-o mica interventie chirurgicala, la orice clinica medicala care face si operatii de estetica, procedura chemandu-se LABIOPLASTIE si costa in jur de 1000-1200 euro.
https://www.medestet.ro/tarife/

| mihai69 a răspuns:

Contrar opiniei unor persoane omnisciente, ESTE perfect normal. Suntem diferiți și nu există nicio regulă cum că anumite părți ale corpului trebuie să fie musai de o anumită dimensiune.
Poate fi eventual dizgrațios să ai organe pereche asimetrice - abia atunci ar fi ok să faci o operație de corectare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai degrabă se subțiază și se lărgesc. Unele așa sunt ele iar altele se lărgesc din cauza contactului sexual frecvent.

| ValiSenzual a răspuns:

Nu are legatura asta cu sex ul doamna

| ysC72389CC a răspuns:

Nu stiu de ce sunteți complexate pentru acest aspect, mie dar si multor barbati le place așa.