| AntoniaIrene a întrebat:

Eu am 16 ani iar prietenul meu are 17 ani. El isi doreste foarte mult sa facem dragoste/sex. Eu as face dar protejat totul. Exista vreun risc la varsta mea? Sa nu ma mai dezvolt sau altceva? Raspunde-ti repede. Mul; tumesc

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Nu se pune problema sa nu te dezvlolti, dar medicii recomanda cel putin 17 ani jumatate, atunci cand corpul unei fete este cat de ca dezvoltat...
Avand in vedere ca multe fete isi incep viata sexuala la varste apropiate, cunostintele tale sunt temeinice, esti dezvoltata fizic, poti incepe viata sexuala!
Insa NU uita sa folosesti mijloace de protectie!

6 răspunsuri:
| Lulu02 a răspuns:

Nu. Te vei dezvolta in continuare. Nu are nici o legatura cu asta. Dar ai grija sa te protejezi, ca nu prea cred ca ai vrea sa ai un copil al 16 ani. happy

| corbulalbrosu a răspuns:

Sexul nu afecteaza dezvoltarea fizica indiferent de varsta la care este dezvirginata femeia. Daca esti suficient de bine dezvoltata fizic poti incepe viata sexuala insa intotdeauna in mod obligatoriu sa fie folosit un mijloc de protectie. Multa sanatate.

| mgtow a răspuns:

Inainte de sex mergeti la medlife sa va faceti un set de analize BTS ca sa nu aveti neplaceri pe viitor cand decideti sa va frecati neprotejat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Repede? Te asteapta in camera cealalta?

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Viata sexuala nu iti va afecta dezvoltarea, deci nu este nici o problema in acest sens. Insa, la 16 ani este OBLIGATORIE protectia, indiferent de ce spune partenerul, unii baieti nu accepta prezervativul, dar e cel mai sigur. Doar nu vrei sa fii mamica la 16 ani,, nu? happy Bafta!

| Emilian65 a răspuns:

Daca o faceti, sa o faceti protejat, sa nu aveti vreo surpriza de sarcina nedorita.