| mihela94 a întrebat:

Eu si prietenul meu facem sex protejat deoarece nu ne dorim surpriza neplacuta de a ne trezi cu un bebe. Suntem foarte grijulii, de aceea nu ejaculeaza niciodata in interiorul vaginului desi foloseste prezervativ. De aici si intrebarea mea, ce problema ar fi daca ar ejacula in interior avad prezervativ, exista vreun risc?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca foloseste prezervativul poate ejacula de fiecare data, sau eventual sa seabtina insa doar in perioada fertila, deoarece in cazul unui eventual "accident" doar in perioada fertila ar putea apare probleme. In afara zilelor perioadei fertile teoretic nu se poate forma o sarcina nici daca sexul este neprotejat si barbatul ejaculeaza in vagin. Este exagerata o astfel de abordare a sexului deoarece este stabilit stiintific ca o sarcina se poateforma doar in cele 4-5-6 zile fertile. Multa sanatate!

| mihela94 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult pentru raspuns

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sexul se face cand esti casatorită nu asa cum faci tu.

| suntserios a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Unde scrie? In codul penal? in Constitutie?

suntserios
| suntserios a răspuns:

E o masura de precautie in caz ca prezervativul se rupe. Nicio metoda de contraceptie nu e 100% sigura asa ca niciodata nu strica sa folosesti 2 metode in acelasi timp

| neutrino a răspuns:

Nu, hai sa nu exgeram si, daca tot facem sex, sa ne bucuram de el: inauntru si cu prezervativ.

| Emilian65 a răspuns:

Daca este sex protejat si ejaculeaza in vagin, nu este risc de sarcina.

| RAY a răspuns (pentru Emilian65):

Cum sa ejaculeze in vagin daca are perzevativ pe penis? va ejacula in perzevativ

| mihela94 explică (pentru Emilian65):

Multumesc mult

| Emilian65 a răspuns (pentru RAY):

Corecta observatia. Multumesc pentru ea.