| anonim_4396 a întrebat:

eu am o mareeeeeee nedumerire...am facut sex cu iubitul meu in zilele fertile... dar luna asta mi a venit iar ciclu... dar a fost altfel...in primele 2 zile a fost cu cheaguri si abundent,,,, doar 2 zile din a treia zi a fost ffff putin si ff deschis la culoare, ...nu stiu ce sa cred speram ca am ramas insarcinata... dar cm si a facut aparitia...eu totusi ma simt mereu umflata si burta e umflata rau de parca as avea 5 luni fara sa exagerez...si mi e mereu foameeeeeeeee...si putin greata am ameteli fff rar...si nu am somn noapte...simt o frica noaptea...plang fff repede...nu stiu ce e cu mine... ajutati-ma oare sunt gravida si am avut ciclu peste sarcina sau am fost si am pierdut...ma refver la acele cheaguri din primele 2 zile de ciclu...multumesc va pop...

7 răspunsuri:
| want2bMajestic a răspuns:

Fa-ti un test d sarcina..este cel mai recomandat

| buburutza a răspuns:

Test de sarcina si mergi la medic din cauza acelor cheaguri. Eu cred ca a fost o raceala.

| valsulnorilor a răspuns:

In primul rand din ceea ce descrii ai facut o mare obsesie din a ramane insarcinata.In al doilea rand acele cheaguri de sange nu reprezinta pierderea unei sarcini.Toate simptomele descrise de tine pot sa reprezinte aportul subconstientului la gandurile tale iar toate aceste simptome sa fie false. Daca esti cu adevarat insarcinata atunci sa fie intr-un ceas bun! Dumneazeu sa te ajute!
Ce trebuie sa faci pentru a elimina suspiciunile:
Mergi la o farmacie si cumpara un test de sarcina si cand ajungi acasa citeste prospectul dupa care foloseste testul si-o vei vedea rezultatul.
P. S. nu cumpara teste de sarcina ieftine care dau erori cumpara un test de sarcina de 15-20 RON care iti da rezultat garantat de 90% +.
Succes!

| anonymus_1825 a răspuns:

Siguranta inainte de toate. Consulta un ginecolog si ia-ti cateva sarcino-teste... sunt ieftine si destul de precise. Dar nu cred ca ar putea fi ceva. Orice om trece prin diferite stari. Sunt gandurile tale care nu iti dau pace, din cauza fricii happy. iti recomand documentarul The Secret si o sa intelegi cum este lumea happy. Gandurile tale iti influenteaza viata happy. exact cum zicea "valsulnorilor ": ai facut o obsesie din cazul astahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Din obsesie să nu se transforme în psihoză!
Cumpără un test de sarcină, citești instrucțiunile și vezi rezultatul.
Consultă și un medic ginecolog pentru mai multe detalii.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In caz de ciclu abundent cu cheaguri Cretisoara.(Ceai sau picaturi)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

En caz de ciclu abundent cu cheaguri Cretisoara.(Ceai sau picaturi)