| rebeca22 a întrebat:

Eu am o relatie de un an.Problema e ca prietenul ma cearta din orice chiar daca ne vedem destul de rar.Cand spun ca ma cearta ma refer ca se leaga de orice chestie minora cum ar fi spalatul paharelor.Eu trebuie sa fiu mereu atenta sa fie super curat la bucatarie chiar daca nu locuim impreuna.Recunosc ca nu sunt genul de persoana foarte ordonata dar totusi nu mi se pare normal sa ma certe pentru astfel de fleacuri.Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Trolli a răspuns:

E greu sa ma pun in locul tau.
De schimbat nu il poti schimba, ar trebui sa ii explici ca uneori exagereaza ( desi cred ca ai facut-o) si ca un pahar nespalat sau o scama pe jos nu e capat de tara. Ca tu iti dai silinta ca totul sa fie ok si ca ar trebui sa fii apreciata pentru ceeea ce faci.
Dar nici sluga lui sa devii, daca veti locui impreuna ce o sa faci? Vei sta cu mopul in mana toata ziua? Si repet: nu spune nimeni sa nu fie curat, ordine, frumos in casa; dar sa fii mereu cicalita si certata? Eu sincer nu cred ca as rezista. Macar te ajuta si el? Faceti de mancare impreuna? Nu stiu, asa ca un cuplu?

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca exagereaza, nici nu vreau sa imi imaginez cum s-ar comporta cu tine daca ati locui impreuna

| Trolli a răspuns:

Nu mi se pare normal ce face! Da, trebuie sa fie ordine, dar el exagreaza din cate spui tu. E genul de barbat tipicar, pretentios.

| rebeca22 explică (pentru Trolli):

Ce crezi ca ar trebui sa fac?

| rebeca22 explică (pentru Trolli):

Nu facem nimic impreuna.El zice ca ar trebui sa fac eu mincare ca sunt femeie.

| Trolli a răspuns (pentru rebeca22):

Sa te ajute macar sau sa-si dea silinta (bine, nu in fiecare zi), dar ca o activitate in cuplu.
Dar dupa cum spui tu, e genul de barbat care nici "psss" nu trebuie sa spui in fata lui.

| Đεмоη a răspuns (pentru rebeca22):

Tu esti femeia lui sau servitoarea lui (:? Vorbeste cu el explica-i si daca nu intelege lasa-l.Sau cel putin ignora-l.Nu e normal sa se poarte asa cu tine, tu pentru el trebuie sa fi totul, nu femeia care ii face curat.

| Trolli a răspuns (pentru rebeca22):

E greu sa ma pun in locul tau.
De schimbat nu il poti schimba, ar trebui sa ii explici ca uneori exagereaza ( desi cred ca ai facut-o) si ca un pahar nespalat sau o scama pe jos nu e capat de tara. Ca tu iti dai silinta ca totul sa fie ok si ca ar trebui sa fii apreciata pentru ceeea ce faci.
Dar nici sluga lui sa devii, daca veti locui impreuna ce o sa faci? Vei sta cu mopul in mana toata ziua? Si repet: nu spune nimeni sa nu fie curat, ordine, frumos in casa; dar sa fii mereu cicalita si certata? Eu sincer nu cred ca as rezista. Macar te ajuta si el? Faceti de mancare impreuna? Nu stiu, asa ca un cuplu?

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Cred ca in postura de sot ar fi un adevarat terorist, iar scandalurile pe tema unei scame vor fi la ordinea zilei!
nu mi se pare normala atitudinea lui!

Răspuns utilizator avertizat