| monyk a întrebat:

eu m-am despartit de prietenul meu dupa o relatie de un an...despartirea e cam recenta si sufar din cauza lui, as vrea sa il uit, pentru ca asa cred ca e cel mai bine, dar problema e ca cele mai bune prietene ale mele sunt verisoarele lui, eu merg la ele zilnic ca ma inteleg ff bine cu ele, fostul meu prieten nu prea mergea la ele cand eram impreuna, zicea ca nu prea ii place sa mearga acolo... dar de cand ne-am despartit el vine zilnic acolo, stie ca eu merg la ele, inainte nu mergea, acum in schimb toata ziua e prezent acolo...nu stiu cum sa fac pentru ca nici nu vreau sa il mai vad, ca asa nu pot sa il uit, dar nici nu vreau sa stau in casa si sa nu merg la prietenele mele din cauza lui... el cand e acolo face pe indiferentul dar adesea se baga in seama cu diferite ironii, voi credeti ca vine acolo pentru ca vrea sa ma vada?

Răspuns Câştigător
| maria a răspuns:

Cu siguranta ca vine acolo pentru tine, draga Monyk.Desi ii este greu sa accepte, faptul ca vine acolo trebuie sa iti dea mai mult de gandit si mai ales ca incepe cu unele ironii.Cu siguranta ca ii e greu sa se apropie astfel de tine, sa vorbeasca direct cu tine si sa va reconciliati, sa va mai dati o sansa, in masura in care acest lucru mai e cu putinta. Daca din motivele tale, vrei sa pui punct relatiei si nu vrei sa il mai vezi, va trebui sa incetezi sa te vizitezi cu prietenele tale ( care sunt verisoarele lui) pentru o perioada de vreme. Exista si varianta de a le invita la tine acasa sau intr-un spatiu neutru (terasa, film, parc si a va bucura impreuna). Tu alegi ceea ce doresti sa faci, dar inclin sa cred ca esti tanara, este important sa iti pastrezi increderea in tine, optimismul. Tine cont insa, ca viata e scurta si trebuie sa o traiesti frumos, pe cat se poate, in aste vremuri grele, pline de restrictii si incercari.Asa ca ai grija de tine, de sufletul tau si ia o decizie pe cat se poate de inteleapta, pe masura ratiunii si inimii tale.Curajhappy

8 răspunsuri:
| Adyna_2391 a răspuns:

NU vad de ce ar trebui sa renunti la prietenele tale pentru el... daca ai hotarat sa te desparti de el si esti sigura ca asa e cel mai bine ignora-l...chiar daca el face tot posibilul sa stea in preajma ta.cred ca vine intentionat pe acolo ca sa vada daca tu inca mai ti la el sau poate inca mai tine la tine...happy

| bosnea marinela a răspuns:

Este si asta o varianta sau poate vrea sa iti faca in ciuda cu ceva si tu sa nu imti dai seama.ar fi bine sa te prezinti in fata lui si a verisoarelor lui cu totusi ca sunt prietenele tale cu un alt baiat.crede-ma prietenul in ziua de azi...stii tu ce iti face.si vezi reactia lor. dar mai ales a lui.atunci poti sa iti dai seama daca vine la verisoarele lui pentru ele sau pentru tine.succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil. da vine sa te vada, dar pote vrea sa te faca sa nu il poti uita.cunosc multe persoane care vor sa faca in asa fel sa nu fie uitate.de exemplu:fac anumite gesturi, fac ironi despre ce au facut cand au fost impreuna sau aduc tot timpul vorba despre asta. sper ca il poti uita:*alexandra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil.da vine sa te vada,dar pote vrea sa te faca sa nu il poti uita.cunosc multe persoane care vor sa faca in asa fel sa nu fie uitate.de exemplu:fac anumite gesturi,fac ironi despre ce au facut cand au fost impreuna sau aduc tot timpul vorba despre asta.sper ca il poti uita:*alexandra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dap draga uite eu sunt maria si raspunsul e da vreau sa-ti spun k eu abia m-am despartit de foastul meu prieten si dragostea noastra a durat tot 1 an. Ce e mai rau e k eu merg la scoala q el si crede-ma ma inebuneste. Poate mai vb noi daca imi dai si mie id ul tau
dar nu cred in fine...ma zapaceste el acum el are o prietena o cheama dana e satena si e din peris eu sunt bruneta si faptul ca sa tot tine dupa mine ma cam enerveaza dar nu ai cei face
Mia zis odata ca : "n-ai cei face sunt baiat si nu pot fi cuminte k u"

| Miha_1191 a răspuns:

Probabil, el nu si-a dorit sa se desparta de tine... poate inca mai tine la tine. Incearca sa il intrebi de ce se comporta asa, poate veti rezolva problema.

| dya4danutza a răspuns:

Buna. probabil dar poate vrea sa te faca sa suferi sau el vrea sa se impace cu tine :d.

| Lola18 a răspuns:

Eu cred ca da...dar tu nu atrage atentia la el incearca sa stai mai mult cu prietenele tale si nu te uita la el.El doar doreste sa isi arate indiferenta. Sfatul meu stai mai mult cu prietenele tale si nu te uita la el!