| Simonaavandreea729 a întrebat:

Exista posibilitatea unei sarcini daca doar m-am jucat cu prietenul meu? ( prin frecare) fara penetrare, eu sunt virgina însă eram in perioada fertila?

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Te sfatuiesc sa eviti pe cat este posibil sa intretii orice activitate sexuala in timpul zilelor apartinatoare perioadei fertile. Trebuie sa stii/sa afli ca membrana numita HIMEN acopera doar partial intrarea in vagin si din acest motiv mai ales in perioada fertila a ciclului menstrual, atunci cand exista in vagin mucusul cervical fertil, acesta are o proprietatea aparte, aceea de a atrage ca ''un magnet'' eventualii spermatozoizii chiar si rataciti prin preajma intrarii vaginale. Te sfatuiesc pentru binele tau, ca pe viitor sa eviti astfel de ''experimente'' si jocuri sexuale fiindca acestea la un momentdat pot deveni chiar periculoase. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Dacă ți-a ejaculat direct pe fofo există risc de sarcină.
Himenul NU e mijloc contraceptiv!

| Simonaavandreea729 explică (pentru mihai69):

Nu a ejaculat

| Alex1929386543 a răspuns (pentru mihai69):

A zis clar ca s-a frecat, s-a jucat. In plus șansele chiar dacă ar fi ejaculat in exterior ar fi foarte mici.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Alex1929386543):

Ai rostit cuvintele MAGICE : ''... șansele chiar dacă ar fi ejaculat in exterior ar fi foarte mici.'' deci NU excluzi nici tu NESANSA de a se putea ramane insarcinata si astfel contrazici primul tau raspuns :
acum 2 ore | AlexandraAlexAlex282901943727828291919192938 a răspuns:
,, Dacă nu te-a penetrat nu ai cum sa fii însărcinată. Este nevoie de penetrare, implicit dezvirginare pentru a exista posibilitatea formării unei sarcini.''
O asemenea gandire si presupunere este si gresita si eronata, din moment ce exista O POSIBILITATE chiar si foarte mica, infima.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a fost penetrare si ejaculare in vagin nu exista risc de sarcina.

Răspuns utilizator avertizat
| Luca3472 a răspuns:

Salut! Nu este nici o problema! cat timp nu a ejaculat in vaginul tau nu este nici un risc de sarcina!

| Alex1929386543 a răspuns:

Dacă nu te-a penetrat nu ai cum sa fii însărcinată. Este nevoie de penetrare, implicit dezvirginare pentru a exista posibilitatea formării unei sarcini.