| Anonim. a întrebat:

Fetele de 14 ani care va-ti inceput viata sexuala, va pare rau? si dc? funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. mi-am inceput-o la 14 ani jumatate si imi pare ft rau.in primul rand risc ca ma imbolnavesc, in al2lea rand pe moment am crezut ca e persoana potrivita ca o iubesc cu adevarat si ca sentimentul este la fel, ca voi ramane cu persoana respectiva toata viata insa cu trecerea timpului am vazut ca nu este deloc asa. au trecut3 ani de atunci si de fiecare data cand imi amintesc imi vine sa plang si sa ma dau cu capu de pereti pentru ceea ce am facut.de cand eram micuta imi doream ca primul sa ma iubeasca cu adev, sa il iubesc si eu, sa raman cu el pentru totdeuna si sa ramana tot ce am facut intre noi insa nu s-a intamplat asa! acel lucru ma marcat total.

12 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

La 14 -15 ani nu esti destul de dezvoltata sa-ti incepi viata sexuala. In primul rand nu sunteti suficient de informati si uitati sa va protejati si va treziti mai tarziu cu fel de fel de boli sau cu vreo sarcina nedorita, apoi exista riscul mare de cancer de col uterin. Asa ca mai bine stati cuminti nu faceti ceva ce o sa va para rau mai tarziu.

| Pacala a răspuns:

Eu sunt curios daca baietii care fac sex cu fete de 14 ani stiu ca actul sexual cu o minora de varsta asta se cheama corupere de minori si se pedepseste cu inchisoare sau amenda penala. happy Asta dincolo de faptul ca trebuie sa fii dobitoc sa iti incepi viata sexuala la asa o varsta. Iti distrugi organismul, glandele o iau razna, produc hormoni in exces, dupa aia va mirati ca va ingrasati si va apare par prea mult pe corp (fetele) sau ca nu mai creste cuculetul (baietii)... Na, e usor sa faci sex. E mai greu sa suporti consecintele (boli, sarcini nedorite, dezechilibre hormonale, de exemplu).

| Marynna a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa nu ti-o incepi de acum! esti inca mica pentru asta, o sa ai timp toata viata sa faci asta.si cum a spus si fata care a dat raspuns anonim, vei regreta, pentru ca la varsta asta relatiile nu dureaza

| rebeca a răspuns:

Asculta de @Pacala...nu te pacalestewinking
Sub nici o forma nu e o varsta potrivita pentru asa ceva, chiar asa mult va roade curiozitatea? Auzi si la @Matzzaaa, la min 16 ani, Doamne fereste...parca inceputul vietii sexuale era un moment important nu unul planificat ca nu cumva sa fii "mai prejos" ca altii si altele.Sunteti niste copii mai, lasati curiozitatile si incercati sa ganditi putin ca nu e ca un joc nou.Nu va spun adultii sa asteptati degeaba, pentru a incepe viata sexuala trebuie sa fii cat de cat matur si sa stii ce faci. OF OF OF!

| Denii_9937 a răspuns:

Eu la 14 ani m`am sarutat p bunesmug si nu regretlaughing
acum am 16 si ink nu ma`s gandi sa fac sex. (in vise mai merge laughing )

| Simoni a răspuns:

Pai. eu am aproape 15. si nu mi-am inceput viata sexuala. dar totul are un inceput. cand o sa vina timpul atunci o sa o facemhee hee. si dc sa regret? in viata e bine sa nu regreti nimic big grin

| foc123 a răspuns (pentru Simoni):

Eu sunt baiat, am 15 ani si deja mi-am inceput viata sexuala, pai ne-am protejat, si gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stati ma cuminti, nu va mai grabiti atata ca s-ar putea ca mai tarziu sa regretati. O sa aveti timp si de sex happy

| Nambaroan_Mihaitza_1996 a răspuns:

Da si ce ca si eu am inceeput viata sexuala si am 13 ani da am facut protejati

| Matzzaaa a răspuns:

Sincer inca nu mi-am inceput viata sexuala...si n-am de gand chiar daca am 14 ani... e prea devreme mrg.eu am de gand sa o incep cam pe la min 16 ani.ca naa totusi.intrebare:dc intrebi ti-ai inceput-o?:-s sau vrei? daca inca nu ai inceput-o si vrei te sfatuesc sa nuhappy risti sa te si imbolnavestibig grin

| foc123 a răspuns:

Eu sunt baiat, si am 15 ani, e mi-am inceput deja activitatea sexuala, dar m-am protejat..si pai nu regret!

| Haladitu_Vasile_1991 a răspuns:

Buna