| DimineataDeAprilie a întrebat:

Hei, TPU! Voi sunteti indragostiti? Nu de alta, dar mie mi-e tare dor de sentimentul ala, dar parca nu-l gasesc. Mi-e dor de o iubire pura, dar pur si simplu nu ma indragostesc de nimeni. Nu vreau doar sa-mi placa un baiat, ci sa pot spune ca-l iubesc din tot sufletul. Off, oare ma voi (mai) indragosti vreodata? Am fost indragostita nebuneste vreo 4-5 ani de un coleg de clasa, dar acum ceva timp, tot ce simteam pentru el a inceput sa se spulbere. Mi-e dor sa iubesc:-

7 răspunsuri:
| mikutzzza1000 a răspuns:

E uite laughing) credeam ca`s singura in situatia astarolling on the floor. Cica o sa ajungem sa iubim iar, cel putin asa spun ce`i cu experintatongue Sincer si mie imi e dor ..am avut parte de o `"iubire pura " primul baiat cu care am avut o relatie d 6 luni si m`a facut sa trec prin toate starile : de la indiferenta, gelozie, nebunie, sa fiu tot timpul cu gandul la el, extaz, fericire la suferinta, orgoliu, regret si multe altelelaughing Mie dor de toate lucrurile alea... dar asa a fost a fie, ne-am despartit si eu nici nu mai stiu daca il iubesc sau daca l`am iubit vreodata, tot ce stiu e ca dupa jumatate de an de cand ne-am despartit mi`e dor de el si nu a mai reusit sa simt nimic pentru altcineva ..si culmea chiar m-am straduittongue si mi-a cerut sa ne impacam si l`am refuzatlaughing) (orgoliu asta) oricum sunt 100% sigura ca o sa ajung sa iubesc iar si o sa fie si mai frumos, si mai nebunesc si mai. o sa fie perfect, dar toate la timpul lor, eu sunt de parere ca mai bine singura decat intr-o relatie cu persoana nepotrivitatonguehappy

| DeeaMarry a răspuns:

DA, sunt foarte indragostita.
Sigur ca vei mai iubi, poate chiar mai profund. Trebuie doar sa astepti sa intalnesti persoana potrivita, nu sa o cauti! happy

| lexzor a răspuns:

Suntem multi in aceeasi situatie, desi doar ne place o persoana, nu doar o iubim. Insa nu stiu ce sa fac, astept de mult acest sentiment pe care l-am simtit acum 3 ani. Insa pentru acest sentiment care iti da curajul sa iti iei inima in dinti si sa-i spui cuiva ca il/o iubesti! Parerea mea este ca toti trebuie sa asteptam pana la momentul potrivit, insa eu am avut rabdare 3 ani si nu mai rezist, credeam ca nu o sa mai zica cineva acest lucru, daca eram decat eu ziceau ca sunt nebun laughing

| geotechnical a răspuns:

Hello, ai incredere in tine si o sa vezi cand tocmai nu te astepti atunci o sa se intample ceea ce iti doresti, rabdare trebuie sa ai desi este mai greu la un moment dat, uneori iti vine sa te intrebi ca chiar nu mai gasesti pe nimeni, dar cu rabdare o sa rezolvi, o sa apara si soarele pe strada ta ai incredere in tine :*

| Euuw a răspuns:

Prima oara cand am fost indragostita s-a intamplat acum 3 ani ..era innebunita dupa el, il iubeam. am inceput liceul, nu l-am mai vazut, mi-a trecut... de atunci nu mai m-am indragostit si chiar mi-e dor dar poate e mai bine asa rolling eyes

| NicklausMikaelson a răspuns:

Daca te'ai despartit de cineva cat de curand si a fost prima ta iubire. va dura mult timp ca sa gasesti din nou sentimentul acela. cum spune si un dragut vers al lui Holograf :,, Prima Dragoste Nu Se Uita Niciodata,,

| Gabriel_Cata_1992 a răspuns:

Am si eu o intrebare: cati ani ai?