| Deni29 a întrebat:

Buna
Imi place de un baiat din clasa mea
Se uita la mine, imi zambeste, ma suna, vorbim chiar foarte mult
Dar l-am intrebat daca lui i place de mine
Si mi-a zis ca nu ma vede ca pe o iubita
Dar ma face sa cred ca i place de mine
Si a inceput sa se poarte altfel de cand i-am spus
Ca imi place de el
Acum am senzatia ca incepe sa ma placa
Ce sa fac?
I need Help

Răspuns Câştigător
| ContesaSiContele a răspuns:

Fa un pic pe indiferenta,comporta te mai rece, lasa-l pe el sa faca primul pas, altfel te amagesti

2 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,nu iti fa prea mari iluzii,faptul ca iti zambeste,vorbeste cu tine, nu inseamna neaparat ca e indragostit de tine, poate te considera o buna amica si nu vrea o relatie de iubire ci doar una de amicitie.Sau...poate ii place de tine dar vrea sa te tina putin in suspans sa se joace putin cu tine, dar tu fi putin indiferenta cu el sa vezi reactia lui, daca chiar e interesat de tine sau te priveste ca pe o fata obisnuita.De multe ori,cand placem pe cineva,avem tendinta de a cerceta fiecare cuvant,fiecare amanunt a acelei persoane si ne facem sperante,sa nu crezi ca tot ce zboara se mananca, fi mai realista si daca chiar te placea cu adevarat, atunci nu ii zicea?

| XxAlexandruxX a răspuns:

A zis ca nu te vede ca pe o iubita? Atunci inseamna ca vrea sa faca sex cu tine fara sa ai o relatie cu el! Pur si simplu!