| Andraaa95 a întrebat:

Bună!
Îmi puteți spune câteva lucruri despre uterul retrovers?
Nu mă interesează linkuri pe care le-am citit deja, ci mai mult din ceea ce știți voi, din experiența personală sau medicală.

Vă mulțumesc!

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Atat forma cat si asezarea uterului in pozitia antevers sau retrovers in interiorul organismului femeii, NU afecteaza absolut deloc nici starea de sanatate si de asemenea nici procesul de procreere. Nimic de spus in plus. sanatate!

| Andraaa95 explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc!
Am citit în multe părți diverse păreri, precum și că ar afecta viața sexuală, penetrarea, deci actul sexual ar putea fi dureros din această cauză. Pe siteul respectiv era o comparație cu vaginismul.

De aceea mi-am dorit să întreb și aici, poate unii au experiențe diverse și păreri diferite legate de subiect.

O seară bună!

| Andraaa95 explică (pentru Superior):

Am spus deja că nu aș dori simple linkuri... ci informații/păreri din propria experiență personală/medicală.

Dar hai să punem linkuri să nu fie nimic și un răspuns în plus pentru noi în clasament. laughing