| AndreeaDewa a întrebat:

Iti mai vine stopul după sarcina si cat timp durează?
Daca nu a ejaculat in tine nu poti ramane?
Daca doar a băgaț maxim 15 sec pentru ca m-a durut, eram virgină și nu și-a dat drumul in mine, pot fi gravidă?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Stopul nu scopul nebuno

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca in acele conditii in proportie de peste 98-99% NU se poate forma o sarcina, bineinteles ca iti va porni MENSRUATIA (fiindca asa se numeste sangerarea periodica/lunara) la momentul potrivit. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

1. Nu e „scop", nici stop, ci menstruație. Și da, vine după ce ai fost însărcinată, ai născut și apoi ai alăptat. Dacă vrei să știi dacă mai vine după ce ai rămas gravisă - atunci de obicei nu. Poate apărea cel mult o sângerare de nidație.
2. Sarcina se poate forma și dacă nu ejaCulează (greșit ejagulat!) cu condiția ca:
- să fii în perioada fertilă;
- tipul să fi făcut o labă înainte de sex și pe urmă a trecut direct la penetrare, pentru că rămâne destulă spermă pe „conductă" cât să te lase gravidă.
3. Nu contează dacă o bagă o singură dată, 15 secunde sau 3 ore. Dacă sunt îndeplinite condițiile de la #2, există un risc de sarcină. Și nici virginitatea (himenul) nu e un mijloc de contracepție! oricum, virgină nu mai ești, chiar dacă nu o fi reușit să rupă himenul. Vestea bună e că nici gravidă nu ai cum să fii dacă ți-a venit măcar odată menstra după sex.

| Andreeush a răspuns:

În condițiile tale nu ai cum să rămâi însărcinată.
Data viitoare ai grijă.

| sofisis a răspuns:

Niste limba si literatura romana nu bagai si tu in tine...

Răspuns utilizator avertizat