| alinaaaa03 a întrebat:

Buna ma numesc Alina si am 17 ani, dau funda si vot

Am o prietena are 14 ani jumate, vinerii si-a inceput viata sexuala acum regreta, a facut neprotejat, acum plange incontinu, l-a intrebat pe baiat daca s-a terminat in ea, el a zis ca "nu stai linistita", dar azii dimineata la 7-8 veni la mine plangand, ca ia curs putin sange de la ciclu, dar nu mult, putin de tot, o pata mica...si nu stie ce sa fac, ii este frica sa nu ramana gravida, sau sa fii ramas... ce inseamna daca ii curva sange? va rog mult ajutati-ma, vreau s-o ajut si ea ma ajutat mereu pe mine, va rog mult, funda

7 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Pui intrebarea asta de 2 zile intruna.
Ce vrei sa ti se zica mai mult de atat? I-ai luat pastila de a 2-a zi?, se ia in max.72 de ore de la contactul sexual.
Sangele... poate fi din varii motive, nu semnifica sarcina.Simptomele de sarcina apar dupa saptamani nu dupa 2 zile.
Daca tot a facut sex,de ce mama naibii nu poate s-o faca mai cu(,)cap,pe cat posibil, protejat, dupa ce s-a informat calumea despre ceea ce face?
Ajut-o-baga-i mintile-n cap.

| vάĝàвøήτ a răspuns:

Mergi la ginecolog cu prietena ta alta alternativa nu are. vezi ce inseamna sexu`l neprotejat, altadata sa se protejeze

| Ingerash a răspuns:

Sa isi ia un test de sarcina, e singura solutie pentru a afla daca e insarcinata

| EvilThoughts a răspuns:

Buna Alina.
Nu poate stii sigur daca a ramas...cel mai bine ar fi sa se duk la genecolog sau daca i se pare mai usor, spune-i sa fac un test de sarcina si asa sa afle daca este gravida sau nu.in cazul in care a ramas ii sugerez sa ii spuna mamei si sa fie mai atenta de acum in colo ce face...multa bafta.pe.s.sa ma anunti daca s-a rezolvat

| alexuta4you a răspuns:

Nu as crede ca a sangerat ca ar fi insarcinata e prea devreme inca dar pentru orice eventualitate sa isi faca un test de sarcina

| salexandrui96 a răspuns:

Curva !

| FlasH112 a răspuns:

Si de ce sia inceputo asa de devreme?