| alinaaaa03 a întrebat:

Buna ma numesc Alina si am 17 ani, dau funda si vot

Am o prietena are 14 ani jumate, vinerii si-a inceput viata sexuala acum regreta, a facut neprotejat, acum plange incontinu, l-a intrebat pe baiat daca s-a terminat in ea, el a zis ca "nu stai linistita", dar azii dimineata la 7-8 veni la mine plangand, ca ia curs putin sange de l ciclu, si nu stie ce sa fac, ii este frica sa nu ramana gravida, sau sa fii ramas... ce inseamna daca ii curva sange? va rog mult ajutati-ma, vreau s-o ajut si ea ma ajutat mereu pe mine, va rog mult, fundacrying( ea are 14ani jumate, iar el 16."2 proostii"big grin... ajutati-ma:d

5 răspunsuri:
| pink10 a răspuns:

Pai daca i-a curs sange, poate i-a venit menstruatia!
La 14 ani ma asteptam de la ea la ceva masuri de protectie...Iar iubitul ei ce a pazit? straight face
Totusi...Si-a facut singura rau...Cand trebuia sa-i vina ciclul?

| kiss a răspuns:

Pai, ori ii vine menstruatia ori poate fi o usoara sangerare din cauza himenului care s-a rupt. nu cred ca-i insarcinata, da' scuza-ma, la 14 ani...eu chiar nu le mai inteleg. de acum va trebui sa aiba mare grija, fara sex neprotejat, nu are nevoie de copil, ea insasi e un copil.

| Elena0210 a răspuns:

La 14 ani?! Scuza-ma ca iti spun dar nu prea are minte! Poi daca i-a venit ciclul nu are cum sa fi ramas insarcinata asa ca spune-i sa stea fara nici o grija! si data viitoare sa aiba grija!

| girl001 a răspuns:

Pai cum draga sa ramina insarcinata daca i-a aparut ciclul menstrual? Zii felicitari si sa nu-si faca griji, nu e insarcinata! Dar data viitoare sa se protejeze! SI e greseala ei ca la virsta asta si-a inceput deja viata sexuala, ar fi putut sa mai astepte, dar daca nu-i minte vai de picioare! Te-am pupat:*))Succes!

| Oaniiixd a răspuns:

Pai daca na facut o prostie mare dupa ce i-a curs sange nu-i nimic poa sa fie linistita...iar daca a focut s.x dupa ce a avut prima data ciclu inseamna ca e gravida sper sa nu fie asa... daca nu e asa sper so fi ajutat sa nu mai fie trista si speriata!