| FireIceWaterWind a întrebat:

Maine(18.06.10)ma intalnesc cu fata pe care o plac la ora 13:30.Va rog daca puteti sa-mi dati niste sfaturi cum sa ma port cu ea ca sa o cuceresc. Daca stie cineva niste metode bune va rog sa ma ajutati.Sau...din propria voastra experientahappy. Va rog raspundeti-mi pana maine la ora 13crying...Multumesc >mult!big grin

Răspuns Câştigător
| irina20 a răspuns:

In primul rand, mergi imbraca, frezat decent.Nu te duce cu o frizura penibila.
Important, i-a un buchetel de flori; platest tu consumatia.
Fii natural, vorbeste deschis, ascult-o, fa-o sa rada.
Multa bafta!

4 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Fii romantic cu ea, gentil
Sa nu ai emotii, esti baiat mare, trebuie sa reusesti u:*

| marrr a răspuns:

Mie mi-ar placea ca la prima intalnire sa primesc o floare, un buchet mic de florihappy. Daca ti se pare totusi prea devreme, poti sa te duci si cu mana goala dar ar fi un gest foarte frumos sa ii duci niste flori. Daca i le duci, ofera-i buchetul cu florile in sus, nu cu coada, ca doare nu-i dai buruienihappy E semn de respect. Imbraca-te lejer si fa-ti o freza frumoasa(nu exagerata, nu te da cu mult gel, etc)
Fii tu si vorbiti despre absolut orice, fii deschis si surprinde-o cu lucruri frumoase despre tine. Poti s-o inviti la un suc(daca nu ai facut deja asta), prin parc si propune-i o a doua intalnirehappy Sper sa te descurci, bafta:*

| Jeremy1 a răspuns:

Frate, la inceput (mai ales la prima intalnire) nu e bine sa te implici mult emotional, daramite financiar. Daca intalnirea va fi un fiasco, vei fi si cu inima franta, si cu banii luati. Incepi mai usor cu o oarecare urma de indiferenta si, daca se dovedeste ca ar fi fata potrivita, dai incetul cu incetul drumul la "robinetul" dragostei. Si nu plati tu consumatia! Ii vei da impresia ca esti prea disperat si doar te va folosi!
Ia si tu sfaturi de la un baiat care stie prin ce a trecut, nu de la fete care vor sa induca ideea gresita ca barbatii sunt doar surse de bani pentru partenere.

| CrisutzuxD a răspuns:

In primul rand trebuie sa fi sincer cu ea si nu pot sa zic mai multe fi tu insuti Bafta!happy