| CuteKisses a întrebat:

Heii' TPU Am 15 ani prietenul meu are 17 ani mi propus sa facem sex dar eu l-am refuzat pentru ca nu ma simt pregatita, sunt virgina si nu cred ca as vrea sa imi pierd virginitatea, el mi-a spus ca ma lasa sa ma mai gandesc dar daca il voi refuza in continuare va fi nevoit sa ma paraseasca.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| VreauMiere a răspuns:

1. A dat dovada ca nu te iubeste!
2. Daca te iubea cu adevarat ar fi asteptat pana cand faceai 18 ani (varsta minima pentru inceperea vietii sexuale).
3. Nu ii spune "Daca m-ai iubi cu adevarat m-ai lasa sa implinesc 18 ani si dupa aia facem sex". Din aceasta fraza el va intelege ca o sa faci sex dupa 18 ani si probabil i-ar veni ideea sa te paraseasca acum si sa faca sex cu tarfe si dupa ce o sa ai 18 o sa vrea sa stea cu tine din nou, ca sa faca sex si cu tine, dupa care sunt 99% sanse sa iti dea papucii.
4. Da-i papucii.
5. Da-i si un picior sub centura din partea mea te rog frumos big grin

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Atata timp cat iti propune sex la doar 15 ani, este evident ca nu are nici un sentiment pentru tine, vrea doar sex si atat. Fac pariua ca sunteti de mai putin de un an impreuna, asa ca sa-mi confirm spusele. sa stii ca un barbat asteapta o femeie atata timp cat crede ca merita, daca el nu te asteapta macar pana la 18 ani, inseamna ca are impresia despre tine ca valorezi foarte foarte putin si nu meriti nici cel mai mic efort din partea lui. Ceea ce este cam trist.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Lasa-l! Dupa ce va face sex cu tine oricum te va parasi. Gasesti altul. Risti sa-l bagi in puscarie daca se afla ca a facut sex cu tine fiind minora.

Apache
| Apache a răspuns:

Sa te paraseasca....crezi ca tine la tine?

Daca spune ca te lasa daca nu faci ca el atunci nu se merita sa iti mai bati capul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum adica "va fi nevoit sa ma paraseasca". Cine il obliga? Eu isi sugerez sa fii fata desteapta si sa ii dai papucii repede de tot

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Să-i dai tu "papucii" deoarece NU ţine la tine, doar încearcă să PROFITE de naivitatea şi inocenţa ta!

Toate cele bune.

| Alcyon a răspuns:

Spune-i sa-si gaseasca pe alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dă-i papucii, el stă cu tine doar să se culce cu tine. Oricum după ce te va "dezonora" te va părăsi.

Dă-i şi o palmă din partea mea.

Răspuns utilizator avertizat
| Iunona a răspuns:

Hahaha ce tantalau. Nu te supara dar nu te merita. De ce sa strici un lucru atat de frumos care poate fi unic la momentul potrivit cu persoana potrivita? Scumpa mea, si eu in liceu auzeam clisee peste clisee " ca daca nu te culci cu el macar lasa-l la curve" sau " vai nu stiu cat rezist daca nu te culci cu mine". Lucruri turnate doar din curiozitate si hormoni. La varsta asta baietii vor " sa scape" si fetele sa ramana cu partenerul lor. Asteapta ceva stabil, o relatie de 1an doi cu cineva care te iubeste si te respecta. Si nu ye supara ca am vb urat de el, da? :*

| CartofiorDulce a răspuns:

Desparte-te de el, oricum e evident ca sta cu tine doar pentru sex din moment ce ti-a zis ca te paraseste daca nu-i faci pe plac. Asta e ca si cum te-ar obliga, mai exact te-ar santaja pentru ca stie ca tu nu vrei sa-l pierzi.

| DaianaSweeT a răspuns:

Daca te parasestie sau il parasesti iti gasesti altul care sa te tina pentru ceea ce esti nu pentru sex

| Helena2011 a răspuns:

Daca crezi ca prietenul tau nu este persoana potrivita nu este indicat sa il accepti deoarece daca iti vei pierde virginitatea cu persoana nepotrivita vei regreta. Si cred ca nu este nici o varsta prea potrivita. Daca te iubeste nu te va parasi din acest motiv.

| Skrilllexx a răspuns:

Serveste-i un ceai de anilinggus!

| calex9522 a răspuns:

Eu cred ca tine la tine ideea e ca daca u crezi ca e persoana potrivita... nu stiu APP DACA TEN IUBESTE TE MAI ASTEAPTA FII SI U MAI SIREATA NU L REFUZA IN ASA FEL INCAT SA SE SIMTA PROST