| Terzi a întrebat:

Buna! Nu stiu ce sa fac. Tot vorbesc cu un baiat de câteva luni de pe un cont fals și el nu-mi da niciodată primul mesaj, deși dacă ii dau vorbim cu orele. Motivul pentru care am ales contul fals e pentru ca nu prea as avea voie sa mă dau la el laughing) dar el cred ca s-a prins ca sunt eu fiindcă mi-a trimis el mesaj pe contul meu real si nu avea vreun motiv serios pentru a face asta. Nu stiu ce sa fac, sa mai incerc? Sa-i mai dau mesaje chiar dacă el nu da niciodată primul? Repet, nu-i dau de pe al meu ca mi-e cam frica de repercursiuni, dar el pe contul meu real mereu îmi reacționează la postări, story, chestii. La ore când intru eu in clasa îmi spune mereu Neața Andreea laughing)) ceea ce e cam neobisnuit pentru cineva care mai are alți 50 de oameni in sala pe care nu-i saluta individual și mereu mă întreabă ce părere am de diferite subiecte. Ce ziceți? ce sa fac?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa-i dai pace, odata ce nu are chef sa-ti raspunda, insemnand ca l-ai plictisit si nu mai are chef de tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Tu stii ce risti cu acest cont fals?
Sa afle intr-o zi cine esti si sa se supere atat de tare pe tine, incat sa-ti intoarca spatele pe veci.
Sincer, nu-i de condamnat daca ar face asta, fiindca este extrem de urat sa te joci cu el, mintindu-l.

| AndreeaWTS a răspuns:

Dacă "nu prea ai avea voie să te dai a el" dar totuși o faci de pe un cont fals, cam care crezi că ar fi diferența?
Tu vrei să testezi din "ascunzătoare" dacă ai vreo șansă la el, în schimb ai pretenția ca el să ia totul în serios? laughing
Despre ce "repercursiuni" vorbești?
Și cam care crezi tu că ar fi finalitatea jocului ăsta de doi lei?
Sper că n-ai mai mult de 13-14 ani. Ar fi tragic.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru AndreeaWTS):

Https://www.tpu.ro/......prietenie/

https://www.tpu.ro/......l-de-mine/
Zice că are 22 ani.Indiferent de vârstă din păcate chiar este tragic. Căci nu este de mirare că unele fete suferă. Pentru acei băieți care vor doar sex, asemenea fete sunt "superofertă" de nerefuzat.

| Saiko10 a răspuns:

Nu stiu de ce repercursiuni vorbesti tu, dar daca nu poti sa vorbesti cu el ca si persoana ta, o lasi asa. nu o sa mearga nimic.

| Cksihja a răspuns:

E și posibilitate ca acesta să dorească o relați în afara ecranului dacă s-a prins. Din ce ai spus el vrea să vorbească mai degrabă cu tine față în față și cel mai probabil crede că ești timidă.
Nu te lua după ore și mie îmi dau mesaj fetele și chiar dacă nu am un interes vădit de a fi cu fata aia nu ratez șansa de a vorbi cu ea căci cine știe poate iese ceva.
Ce vei face depinde de tine dacă vrei să fii cu acel băiat.
De curiozitate contul tău e controlat de părinții tăi că nu ai voie să te dai la el sau ce e îți interzice altcineva?

| Willis a răspuns:

Ce să faci?
Indiferent de urmări, să îl întrebi de pe contul fals, dacă ar avea cea mai mică idee, cu cine vorbește în realitate.
Dacă nu are, îți iei inima în dinți, și îi spui că din cauza temerii tale de a fi băgată în seamă, și poate și de rușinea ta, ai ales să vorbești cu el în acest fel.
Dacă mai vrea să continuați în real, bine, dacă nu, iar bine.
E orașul plin de băieți.
Nu s-au terminat la el.
Mai gândește și tu cu capul...
Cât de greu poate să fie?
Succese nebănuite.

| Willis a răspuns (pentru Willis):

Corectare, "de a nu fi băgată în seamă"...

| IchigoKurosaki a răspuns:

Salata de varza

| tudorcassian a răspuns:

Eu zic sa vorbiti in continuare pentru ca te iubeste dar este prea timid sa ti spuna