| Jessyka888 a întrebat:

nu stiu cu ce sa incep, am si eu o scurta povestioara pentru cine e dispus sa ma asculte si sa imi dea cateva sfaturi.
Am o prietena, colega adica eu as vrea s apot spune ca e cea mai buna prietena dar nu prea e..adica nici eu nu ii sunt ca i'am gresit mult ea a fost mereu dispusa sa fie langa mine doar ca ne cam "mancam" pe la spate dar tinem mult una la alta.acum cateva zile am avut o discutie mai aprinsa cat de cat cu ea ca a zis ca ii era mai bine cu fosta prietena si va dati seama ca m-a deranjat si i'am zis,si ea imi reproseaza mereu ca nu stiu sa tin la o persoana, ea se ataseaza repede si eu doar ca imi e frica sa ii arat lucru asta, am mai aratat eu odata la o fata ca tin la ea c aimi era buna prietena si apoi ne'am certat si au tercut 2 3 ani de atunci si atunci cand o vad parca tot imi e dor de ea.dar na acum fiecare u viata ei..sa revenim la actuala prietena...nu stiu ce sa fac sa vada ca tin la ea.imi e foarte frica sa nu o pierd ca imi va fi greu fara ea.adica asa cum e ea mai "enervanta"uneori, tin enorm la ea.plus ca aum eu voi pleca o perioada si ea va ramane singura si imi e sa nu se intoarca la fosta ei prietena. oare voi avea curaju sa ii demonstrez ca si eu tin la ea? sau o las sa creada asa ca pana la urma degeaba investesti sentimente intr'o prietenie fie de amicitie fie iubit/a ca pana la urma toti te dezamagesc si tot tu esti cel/cea care plange la urma! voi credeti ca mai exista prietenie in ziua de azi?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Stai să inteleg, esti doar prietenă cu ea, sau ai altfel de legătură cu ea nu ai spus clar ce fel de prietenie este intr e voi două.

| Jessyka888 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Prietene destul de apropiate..adica iesim mereu impreuna la scoala stam mereu noi 2 ca suntem in aceeasi clasa, banca...doar ca suntem firi cam diferite.eu sunt mai "Rece" nu imi place sa arat cand tin la cineva si pe ea o deranjeaza asta ca zice ca nu tin la ea!

| gingergirl1 a răspuns:

Mai exista! Sunt cea mai norocoasa peroana din lume pentru ca prietena mea cea mai buna imi este altauri mereu si am trecut prin foarte multe lucruri! Ne-a placut la aman2 de acelasi baiat(deci iti dai seama, al 3 lea razaboi mondial laughingPlus de asta proasta de mine cred ca vara trecuta m-am apropiat de o colega de-a ei, cum se spune eram "BFF"eu cu fata aia, si prierena mea cea mai buna iti dai seama ca s-a suparat, si era geloasa pe fata aia, ma rog...pana la urma mi-am dat seama ca prietene ca si ea nu se gasesc la toate colturile! Nu intru in alte detalii ca sint multe dar pot sa zic ca am trecut prin multe tinand cont ca NU NE SUPORTAM inainte,cand ne-am cunoscut, dar pe urma ne-am apropiatlove struck Ce sa zic? la capitolul asta ma consider foarte norocoasa, cat despre prietena ta, daca tu tii la ea nu stiu fai o bratata(sti gen pandantiv)sau o scrisorica, spune-i "my sis"sau sti?

| yumary a răspuns:

Nu stiu ce sa zic ...seamana al naibii de mult cu situatia mea :o.
Daca chiar tii la ea spune-i pur si simplu big grin. O sa inteleaga kiss
Da exista prietenie si in ziua de azi ..problema e ca de obicei nu gasesti prieteni care sa te aprecieze :-s

| Achtor a răspuns:

Nu e bine sa faci pe cineva lumea ta pentru ca daca pleaca nu mai ai nimic...ea nu ar trebui sa iti ceara sa ii dovedesti cat ti la ea ar trebui sa isi dea singura seama ca daca nu tineai la ea nu ii ramaneai alaturi. Eu nu imi imaginez altfel cum sa ii arati unei prietene ca tii la ea decat prin faptul ca esti langa ea cand are nevoie si ii stai alaturi

| 2OchiAlbastri a răspuns:

Eu iti dau un raspuns simplu dar tot-odata si complicat. Ai grija ce prieteni iti alegi happy!

| C26 a răspuns (pentru 2OchiAlbastri):

Corect happy In ziua de azi nu prea mai exista "prieteni" oh go on

| 2OchiAlbastri a răspuns (pentru C26):

Mersi! :*. Ai primit ce ti-am trimis?!

| C26 a răspuns (pentru 2OchiAlbastri):

Da la intrebarehappy Ti-am lasat mesaj pe privat happy

| 2OchiAlbastri a răspuns (pentru C26):

Eu ti-am lasat vreo 3. Nu iti apar deci. sad