| Alexa138 a întrebat:

Buna nu stiu daca m-ai tineti minte de intrebarea mea daca sunt insarcinata...deci mi-a venit menstruatia dat burta mi-a crescut si nu stiu dar am simptomele unei sarcini se poate sa fiu insarcinata chiar daca mi-a venit menstruatia?

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

Uf draga mea, atunci s-ar putea sa iti fi venit ciclu peste sarcina.
Desi sunt cazuri destul de rare sa se intample asta, s-ar putea ca tu sa fii unul din acele cazuri. Dar nu te panica pentru ca nu e obligatoriu. Unele femei au o sarcina falsa, indusa de psihic. Atunci cand ti-e foarte frica de ceva, creierul iti da semnale cum ca ai avea acel ceva. Dar hai sa nu ne panicam inainte de vreme.

Nu iti lua teste, mergi la medic direct sa faci o ecografie!

12 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Menstruatia POATE CONTINUA peste sarcina o perioada de cateva luni

| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina, e si posiil sa te fii balonat sau sa te fii ingrasat un pic. Burta incepe sa creasca dupa 4 luni.

| Vix999 a răspuns:

Cum ti-a venit? Are aceleasi caracteristici ca de obicei (abundenta, culoare )?
Cand e ciclu peste sarcina vine mai putin decat normal si are o culoare diferita.
Burta e normal sa o ai mai mare cand esti la menstruatie. De asemenea e posibil sa fii cu 1-2-3 kg mai grasuta cand esti pe ciclu.
Eu cred ca e paranoia din capul tau sincer.
Ce simptome ai mai exact? Ai greturi? Te deranjeaza unele mirosuri? Ai dureri de sani si ti s-au intarit? Te simti obosita si simti ca ai dormi incontinuu? Ce simti mai exact?

| Alexa138 explică (pentru Vix999):

Pai am cam toate simptomele care le spui si menstruatia mi-a venit mai putin si mai inchisastraight face

| Keith a răspuns:

Sunt unele cazuri in care menstruatia trece peste sarcina, dar pentru siguranta ta cumpara un test de sarcina, iti sugerez surecheck, il gasesti la farmacie cu 13 lei, cand ti-l faci sa ti-l faci cu urina de dimineata, are concentratie mai mare.

| Nelamuritul a răspuns:

Da exista sanse dar mini, cel mai bine ii un test de sarcina.

| Miki280 a răspuns:

Daca ti-a venit menstra, sansele sunt mici sa fi insarcinata. Fa un test de sarcina e maxim 10 - 12 lei la farmacie.

| Stefanuk a răspuns:

Din pacate sa poate sincer iti spun.Mai bine fa un control cat mai urgent posibil coasta 35-45 Lei, nu e o avere... dai o fundita?

| Alexa138 explică (pentru Stefanuk):

Esti sigur? si pot sa fac fara controlul fara parinti ca eu sunt minora am 17 ani mai am 3 luni pana fac 18big grin se poate?

| Alexa138 explică:

Imi scuzati scrisul dar sunt foarte speriata numai la asta ma gandesc nu mai pot dormi noapteasad

| Alexa138 explică:

Vix999...Am toate simptomele care le spui si menstruatia mi-a venit dar m-ai putin si mai inchisa la culoarestraight face

| Vix999 a răspuns (pentru Alexa138):

Uf draga mea, atunci s-ar putea sa iti fi venit ciclu peste sarcina.
Desi sunt cazuri destul de rare sa se intample asta, s-ar putea ca tu sa fii unul din acele cazuri. Dar nu te panica pentru ca nu e obligatoriu. Unele femei au o sarcina falsa, indusa de psihic. Atunci cand ti-e foarte frica de ceva, creierul iti da semnale cum ca ai avea acel ceva. Dar hai sa nu ne panicam inainte de vreme.

Nu iti lua teste, mergi la medic direct sa faci o ecografie!

| LiviaMaria a răspuns:

Scuzati-mi intrebarea (sunt doar curioasa) esti sau nu insarcinata?