| loveM a întrebat:

revin cu o intrebare dupa ceva timp, am nevoie de ajutorul vostru! v-as fi recunoscatoare daca v-ati face timp sa cititi intrebarea mea. :-( deci...sunt cu un baiat de 1 si 5 luni aproape, vara trecuta a plecat in Italia timp de o luna..anul asta am crezut (amandoi) ca nu va mai pleca, insa maica-sa i-a zis astazi ca e foarte probabil sa vina in tara luna viitoare si sa-l ia iar acolo. il ia acolo fiindca el nu se intelege deloc bine cu bunica-sa, si maica-sa prefera sa-l ia cu ea in afara decat sa-l lase sa stea la ceilalti bunici ai lui.
chestia e ca eu nu vreau sa mai plece. mi-a fost tare greu fara el anul trecut, si i-am zis si lui ca, cum a rezistat tot anul cu bunica-sa asa mai poate rezista inca o luna, doua pana incepe scoala. il iubesc, nu vreau sa ma despart de el din cauza asta, dar nu stiu ce sa fac. am mai avut o discutie de genu' asta acum cateva saptamani si i-am zis ca daca ar pleca, nu-i garantez ca ma va mai gasi in tara cand se intoarce, dar cred ca a luat-o ca pe o gluma. si inca o problema ar fi faptul ca maica-sa se razgandeste cam repede, adica anul trecut zicea ca o sa-l tina acolo definitiv, ca nu se mai duce la scoala (desi doar terminasem 10 clase) si mi-e teama ca si acum o sa faca la fel, cand o sa ajunga acolo sa zica la toamna ca nu mai vine acasa ca se duce la munca, mai ales ca o sa fie major atunci.
CEEA CE VA ROG EU E SA MA AJUTATI CU SFATURI, PARERI DESPRE CE AR TREBUI SA FAC...chiar nu stiu ce sa mai zic..de cand imi zisa lucrul asta numai la asta m-am gandit si intrai aici sa va cer ajutorul.
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai ce face decat sa-i intelegi situatia. Asteapta cat a zis el ca sta dar daca vezi ca intarzie sa se intoarca nu sta sa-l astepti. Daca se raceste fata de tine vede-ti de viata ta. Dar poate nu va fi asa, poate te va suna des, ve-ti vorbi si se va intoarce cand a zis. E greu sa fie departe persoana iubita. Simti un gol imens. De aceea zic sa te asiguri ca nu il astepti degeaba.

5 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Nu te teme ca se intoarce! Tu nu ai un stres pe cap zilnic! N.are voie omul sa mai scape si sa se simta bine?
Mai, daca tine la tine, nu o sa stea acolo definitiv, nu ai zis ca e major? Daca sta, si.a dat examenul si l.a picat. Fii desteapta! Asta e ocazia ta sa il supui la un test - daca intr.adevar te iubeste si se intoarce sau nu.
Oricum dragoste cu forta nu se poate. Asa ca lasa.l sa mearga. Nu mori tu 1-2 luni fara el, esti inca adolescenta! Mai ai colegi, prieteni si alte preocupari in afara de iubit.

| neutrino a răspuns:

Tu nu ai decat sa te vaiti, nimic nu depinde, si nici nu va depinde, de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper ca un zambet de brotacel zburator te va inveseli happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa-l inseli, asta il va invata minte sa nu mai faca ce zice maica-sa! Ce daca are 17 ani, ar trebui sa te asculte doar pe tine!

| Mihailescuioana29 a răspuns:

In momentul de fata chiar nu ai ce sa faci, decat sa te consozeli cu gandul ca veti vorbi zilnic. Gandeste-te si la el, poate chiar nu mai poate rezista cu bunicii din moment ce nu se intelege cu ei. Ai rabdare vara asta, iar dupa aceea daca chiar te iubeste cu adevarat, fiind major va putea lua decizii singur si se va intoarce la tine. Discuta cu el si promiteti-va ca situatia se va schimba dupa ce devine major. Multa bafta!