| Ady0000 a întrebat:

Bună seara, am făcut sec neprotejat cu prietena mea nu am ejaculat în ea, dar nici pastila de a doua zi nu a vrut sa ia, în 5, 6 zile trebuie sa îi vina ciclul, e posibil sa rămână însărcinată? Aseară am făcut sex, mâine ar mai avea vre un efect pastila de a 2a zi?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai facut sec? sau ai înghitit in sec?

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care sexul a avut loc cu 5-6 zile inainte de MENSTRUATIE (si nu cum scrii si stii gresit ca ii vine CICLUL) prietena ta a procedat corect refuzand sa isi administreze in mod cu totul INUTIL si/sau IRESPONSABIL pastila de a 2-a zi si anume din 2 considerente. Tu ai scris cu mana ta ca nu ai ejaculat in ea (deci nu inteleg din ce sau prin ce minune putea ramane insarcinata) si teinformez ca in perioada ultimelor zile chiar daca se ejaculeaza intentionat in vagin teoretic este IMPOSIBIL sa se formeze o sarcina. Poti sa te linistesti deoarece nu poti deveni TATA decat printr-o minune. Te-as sfatui ca inainte de a mai face sex din nou sa te apuci sa studiezi modul prin care se face procreerea si in nici un caz fata sa nu foloseasca acea pastila, ai putea sa inghiti tu acea pastila poate iti va opri tie ejacularea. Sa ai o zi buna.

| L1feDRAIN a răspuns:

Draga Ady...
Daca nu ai ejaculat in ea si esti sigur de asta..atunci da-mi voie sa te intreb:
Cum ea poate ramane insarcinata? daca nu ai ejaculat in ea.
Logic ca nu e insarcinata.
De pastile uita si daca mai vrea sex, ai grija sa nu faci ceva gresit sau sa ejaculezi unde trebuie.

Nu stiu cum te-am ajutat, parca ti-am raspuns cum trebuie, dar ceva imi pare ca am scris: nimic.

In fine, zi mersi si pa.

| Klandestin a răspuns:

Daca nu-i vine, a ramas,. foloseste prezervativu

| CuieMoco a răspuns:

Man, n-are cum. Incercati sa faceti si sex ca de la "sec" nu ramane.