| IloveSumme a întrebat:

As dori niste sfaturi in legatura cu relatia mea, pentru a putea intelege am sa va dau cateva detalii. Suntem impreuna de un an de zile, eu am 18 ani, el 19 ani. De la o vreme ori ne-am racit amandoi, ori doar el, nu stiu ce sa zic. Simt ca ne indepartam, nu mai vorbim asa des ( el este mereu mai ocupat, ba iese cu prieteni, ba se joaca nu stiu ce joc pe PC. Mentionez ca de alta fata nu cred ca este vorba, as fi aflat. ), relatii intime nu am mai avut de 2-3 saptamani pentru ca amandoi depindem de parinti in momentul de fata. Nu mai este atat de dulce si tandru ( si aici ma refer la mesajele de seara, cu "te iubesc", mai nou nu mi le da, vorbim seara prin mesaje dar cica adoarme ). Am incercat sa discut cu el( este un caracter mai. de neinteles. De multe ori este orgolios,plin de el,glumet, nu prea ia in serios) si cand ii spuneam ca simt ca ne indepartam mi-a spus ca am dreptate, dar cand l-am intrebat daca vrea sa ne despartim nu mi-a raspuns pe motiv ca era cu baieti si a uitat sa-mi raspunda la mesaj.

Mentionez ca nu sunt tipa nebuna care sa-l invionvatesc ca se joaca sau iese cu prieteni afara, mereu i-am respectat spatiul lui si nu l-am certat ca te de ce joci sau iesi afara. Dar pur si simplu nu-l mai simt aproape de mine si nu inteleg de ce, de vorbit cu el nu vrea sa vorbim despre acest subiect( gaseste mereu scuze? ), eu ce ar trebui sa fac sa nu ne racim de tot?

Multumesc!

7 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Pai incearca totusi sa-i explici ca daca tine la tine si te respecta sa-si faca timp sa vorbeasca cu tine.din ce imi spui, mai tu tii la el.el s-a cam plictisit se pare, probabil nu vrea sa te raneasca daca iti spune asta.provoaca-l la o discutie si spune-i sa iti zica ce viitor mai are relatia voastra, daca te mai iubeste sau trece el printr-o perioada mai proasta.

| dyav0litza a răspuns:

Eu nu cred ca relatia voastra mai merge. tu stii cel mai bine

| Public22 a răspuns:

Cred ca o pauza ar fi cea mai binevenita pentru voi doi, l-ar ajuta foarte mult pe iubitul tau, sa vada cum este fara tine, l-ai aduce pe calea cea buna.

| IloveSumme explică (pentru Public22):

Daca i-as cere o pauza, el ar intelege o despartire. Poate sa-l ignor mai mult, sa vorbesc cu el doar cand ma cauta el si sa nu mai fiu nici eu tandra?

| Public22 a răspuns (pentru IloveSumme):

Da, si asta ar fi o idee buna. Sunt sigur ca nu i-ar conveni si s-ar schimba pentru tine.

| chazz a răspuns:

Mai spune-i odata faza cu racirea, nu trebuie sa iei in seama parerile noastre, tu trebuie sa vorbesti cu tine (introspectie), cand ai sa aflii raspunsul pe care ti-l da vei lua o decizie, ( mintea unori oameni cauta mereu sa respinga lucrurile rele )

| fetitzabunasinebuna a răspuns:

Desi pare nebunesc si sunt sanse sa iasa rau, prefa-te suparata [ fara mesaj, apeluri, fara nimic ] nu-l mai baga in seama si daca te baga el in seama, inseamna ca ii pasa intr-un fel. Daca te baga in maxim 1 zii dupa ce l-ai " lasat balta " e de bine. daca trec zilele, si el uita ca existi, e o problema si nu mai are rost sa stai cu el.
Sau.
Ii poti da un sms in care sa-l intreb, daca eu voi vrea sa plec din viata ta. azi vei face ceva sa-mi scoti gandul asta din cap?
Daca nu raspunde sau schimba subiectul e clar ca deja se intampla ceva si te poti gandi la o despartire.
Eu asa consider ca mai poti face in situatia ta.
Nu sunt sigure 100%, dar macar merita sa incerci, nu prea mai ai multe de pierdut nu?
Revii sa-mi spui si mie ce ai facut. ce s-a intamplat; 3
Te pup.