| GabiGabriella123 a întrebat:

Buna seara lume.Am nevoie de niste sfaturi.Am 17 ani. prietenul meu 21 si am locui impreuna am facut cunostinta cu parintii lui el cu ai mei, i-am placut foarte tare mamei lui si mereu ma cheama la ei, dar fiindca locuim cam departe nu prea am posibilitate sa ma duc permanent.Cu fratele lui invatam in acelasi colegiu si ne impacam de minune.ca cei mai buni prieteni.Eu nu am nici sora nici frate.si iubesc copiii la nebunie.mereu mi-am dorit si eu pe cineva. si vrem sa aducem pe lume si noi un botisor de aur.Parintii mei stiu ca noi am facut dragoste, ca cu el mi-am pierdut virginatatea. Eu foarte tare imi doresc sa am un copil acuma.El invata la universitate dar si lucreaza.eu vreau sa las colegiu fiindca nici prea nu-mi reuseste si nici nu-mi place si sa fac niste cursuri de manichiura. Vreau sa aud niste sfaturi sau macar niste sustineri din partea voastra. Raspunsul care ma va fascina va primi fundita.V-am pupat.

12 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Ai 17 ani! Esti nebuna daca vrei copil de acum. Stii ce inseamna cu adevarat sa fii mama? Daca vrei sa ai un copil doar de dragul de a avea, sigur ai o problema. Mai astepta sa cresti, sa ai un loc de munca, sa ai ce sa-i oferi copilului tau. La 17 ani nu esti in stare nici sa ai grija de tine dar de un copil? Te bazezi ca te ajuta cineva sau cum? Mai gandeste-te! Sper ca e o gluma intrebarea asta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ai vrea sustinere in distrugerea tineretii si viitorului?

Ce ai sa faci tu toata viata asta? Doar sa cresti copii? Cu ce ii intretii? Cum ii educi cand tu nici nu ai fost in tare sa termini scoala? Ce model le oferi? sa faca si ei copiii la 17 ani si sa isi bage picioarele in educatie si viitor?

Nu ai si tu un pic de ambitie acolo, el termina facultate si tu nu esti in stare sa termini un prapadit de liceu? E mai bine sa fii scalava lui toata viata?

| RAY a răspuns:

Nu esti cam tanara sasi doresti un copil? sti ce inseamna a avea un copil? sunteti pregatiti de asa ceva? e primul baiat din viata ta,sa spunem ca vei avea copil vine alt baiat de care sasi placa ce faceti dati copilu la stat? de ce va grabiti asa, sunteti copii inca, adult esti cand te poti intretine singur si ca sa faci un copil ai nevoie de maturitate, in loc sa cunosti cati mai multi barbati tu te-ai aruncat la primul si gata visezi copii, draga viata e scurta nu traim in telenovele

| GabiGabriella123 explică (pentru RAY):

Mi-l doresc fiindca mereu in familei am vazut doar sfada si nimic altceva, vreau sa-mi fac eu o malie fericita si sa-i ofer copilului acesta ceea ce nu am avut eu, pe cind altii aveau frati surori eu eram singura dar nu cred ca pote fi alta persoana cu care o sa ma pot mingiea si iubi asa decit pe micutul meu, oricum e frumos cind simți pentru prima data cind mișca copilu sau cind i-l vezi la ecografie prima data cind ii auzi inima cum bate sunt momente unice si as vrea sa le incerc cit mai curind.)

| RAY a răspuns (pentru GabiGabriella123):

Gabi e ceva normal sa fi mama sta in genele noastre sa ne dorim asta mai ales femeile dar gandeste si rational

| sofisis a răspuns (pentru GabiGabriella123):

Si cam cum crezi tu ca vei oferi luna si stelele de pe cer copilului tau daca tu nu esti in stare nici macar sa iei un BAC si sa faci o scoala'?
Mi se pare ca nu ganditi deloc si dupa vine d'alde Oana Roman pe la tv sa spuna sa aplaudam faptul ca o familie sta intr-un grajd cu 7 copii. Sa ii aplaudam ca nu i-au avortat si nu i-au abandonat.
Nu o sa aplaud niciodata lipsa de ambitie in viata. Nu o sa fiu niciodata de acord cu sentimentele egoiste. Esti egoista la faza asta. vrei un copil ca sa ce? Sa ai tu cu ce sa te joci pana te maturizezi?

| Emilian65 a răspuns:

Daca va iubiti asa de mult si relatia voastra este agreata de parintii vostri, de ce nu faceti un bebe?

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Vrei prea multe,stai cuminte ca nu o sa iti placa mai tarziu.Un copil implica multa responsabilitate, lucru pe care ma indoiesc ca il ai, chiar daca tu crezi altceva.Tu insuti esti oarecum un copil, si nu e nici timpul, nici situatia financiara de asa natura sa poti avea un bebe.Mai intai stai sa vezi daca si el o sa ramana cu tine, presimt ca o sa ramai o mama singura, fara serviciu, si cu un copil fara tata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O, soarta, pentru numele lui dumnezeu, nu aduceti inca un prost pe lume. Auzi, botisor de aur...

Treci la scoala si termina cu tampeniile, nu esti capabila sa cresti un copil, deocamdata.

| e1xtz a răspuns:

Ai dreptate, este vizibil ca scoala nu ti se potriveste.

Intra in randul mamelor, poate ai mai mult noroc la cratita.

| Br?ila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Nu e tocmai o idee bnă. Atunci când ţ doreşti un cpil trebuie să ai şi condiţii ca să îl creşti.Un copil acum ţi.ar da peste cap viitorul, tine minte asta. Suntem în secolul 21 şi nu p vremea bnicilor la ţară. Pevremea aia da, ea recomandat să ai opii la vârsta voastră.Mai trebui să mai aştepţi câţiva ani, până îţi termini studiile.Ai răbdare

| Br?ila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns (pentru Br?ila_Ana_Cosmina_1997):

*îți,copil ți-ar * bunicilor * pe vremea