| anonimulzol15 a întrebat:

m-am bagat intr-o situatie foarte complicata, am o relatie de 5 luni care la un moment dat a cam inceput sa nu mai mearga iar partenera mea a vrut sa renuntam din diferite motive,acum s-a intors si ar vrea sa continuam, dar eu in acea pauza am cunoscut o alta fata si acum sunt intr-un fel impreuna cu amandoua (ele nestiind asta) ma simt oribil ca fac asta dar nu vreau sa le fac sa sufere pe nici una, ma simt atras de amandoua, totusi nu stiu ce sa aleg intr-un final, pe cea cu care am o relatie de 5 luni sau pe cea cu care am o relatie de doar cateva zile? problema este ca ma simt mult mai atras de cea cu care am avut o relatie de 5 luni, am o senzatie de `stabilitate` si sunt sigur ca nu vom avea mari probleme, insa marea problema la ea este ca nu prea isi face timp si pentru mine, in sensul ca abia putem sa petrecem maxim 2 ore impreuna zilnic, cealalta isi face timp toata ziua si nu exagerez, acum nu stiu ce sa aleg, as vrea sa o aleg pe cea cu care am avut o relatie de 5 luni dar sincer ma cam face sa sufar lipsa ei
Aa, si inca ceva, cum credeti ca ar fi mai bine sa ma despart de tipa aceea cu care sunt impreuna de cateva zile? ce sa ii spun ca sa nu sufere prea mult,nu as vrea sa afle de cealalta.
(da stiu, jenanta situatie, dar ce sa fac laughing )

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Cred ca ar fi fi bine sa revii la relatia pe care ai avut-o inainte. De ce? Pentru ca in 5 luni ati reusit sa va cunoasteti cat de cat. Pe cand cu fata de cateva zile nu ai prea multe cunostinte despre ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Renunta la cea cu care ai stat 5 luni. Daca a plecat odata, va pleca si a doua oara. Spune-i ca ti-a fost mai bine fara ea, nu trebuie sa-i oferi prea multe explicatii.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Crezi tu ca e stabila, prietene. Daca dupa 5 luni sunteti despartiti si vine inapoi, iar o sa faca asta. Nu linge unde ai scuipat, incearca cu tipa cea noua.

| PlayersGonnaHate a răspuns:

Pai parerea mea este ca ar trebui sa te impaci cu cea de 5 luni si sa o luati de la zero fiindca pe ea o cunosti de mai mult timp si cea de cateva zile te poate lasa oricand. Celei de care te desparti poti sa ii spui ca a fost o greseala fiindca tu ai stat cu ea fiindca voiai sa o uiti pe fosta ta si acum au revenit lucrurile la normal si ca iti pare rau doar ca relatia voastra nu va functiona fiindca tu te vei gandi tot la fosta ta.

| anonimulzol15 explică:

P.S: Nu ma judecati ca m-am aruncat in bratele altei fete imediat, intentia mea a fost sa trec mai usor peste acea despartire si sa o uit mai usor pe cealalta...