| ReZiSTorr a întrebat:

Buna seara TPU.Cum sa trec peste o despartire mai usor? Sunt un baiat de 14 ani, iar fosta prietena tot 14.Sa nu va aud va rog frumos cu :ce sti tu de relatii la varsta asta.Am fost impreuna cu ea din iunie si pana in noiembrie.Ne-am despartit pe motivul ca ne certam prea des, ea incepea de fiecare data.Eu am trecut cu vedea peste toate aceste certuri, pentru ca inca tin la ea, dar ea nici nu cred ca ii pasa.E genul de fata care agata la cearta, dar cand vede ca s-a terminat, incepe si plange. si eu o iert... Vorbesc cu ea si inca nu m-am obisnuit cu ideea.Ce as putea sa fac, fara sa-mi gasesc pe altcineva? Dau funda

Răspuns Câştigător
| SebastianBoanca a răspuns:

Stiu ce ai putea sa faci: nu e usor dar in primul rand rupe orice legatura cu ea( numere de tel, facebook, mail tot...). Daca tot timpul ea incepea cearta inseamna ca nu te iubea indeajuns de mult si vedea ca poate ii faci toate poftele si vroia sa te schimbe dupa pofta ei si daca vedea ca nu faci ce zice ea plangea ca stia ca asta e slabiciunea ta. E greu, dar uit-o sunt alte fete care apreciaza baietii calumea. Sper ca a avut sens ce am scris si sper ca te-am ajutat. O seara faina si daca mai ai nevoie de vreun sfat da-mi un mesaj privat. happy

8 răspunsuri:
| ιυвιтα a răspuns:

Nu există un remediu pentru a trece peste o despărțire. poți doar să te resemnezi, să incerci să treci peste. Nu te interioriza, nu te inchide in casă, ieși afară, observă oamenii, cunoaște oameni noi.
Mai mult de atât, nu știu ce să-ți zic.
Pups

| NameHarris a răspuns:

Drink!

| Maree1 a răspuns:

Plangilaughing

| HeadShoot32 a răspuns:

N-ai ce sa faci. Plangi, te descarci si ii multumesti pentru relatie. Alta solutie nu ai. Deci te gandesti cat de bine a fost si gata. Daca te doare cand vorbesti cu ea, incearca sa mai raresti discutiile cu ea pana mai treci peste, dupa eu zic ca e bine sa vorbesti din nou cu ea, pana la urma ati fost impreuna si v-ati inteles bine. big grin

| Isa18 a răspuns:

Știu că nu e atât de ușor să te cerți cu persoana iubita întotdeauna.Am trecut și eu prin asta și trec în continuare.E păcat să va pierdeți dacă vă iubiți mult, dacă ești gata sa o iei de la capăt cu ea este un lucru frumos din partea ta ca și băiat, problema este alta, tu nu ești impunător, sunt convinsă că dacă ea te întreba -ce facem astăzi?- tu răspundeai cu un simplu -ce vrei tu-... spune dacă greșesc.Impune-te,spunei că o iubești și ca îți e dor de ea și ca ai nevoie sa fiti iar un VOI...dar fără să vă m-ai certați din tot felul de lucruri,probabil banale, în plus tu ai învațat-o așa, ai lasat-o mereu să decidă ea totul pentru că o iubești și vrei să fie totul întotdeauna perfect.În caz că refuză propunerea ta de a vă impaca, înseamnă ca nu îi pasa pur și simplu de tine si îsi dorește să fie numai ea impunătoare, ceea ce nu merge într-o relație.
Te pup sper ca am fost de ajutor happy

| ReZiSTorr explică (pentru Isa18):

Nu stiu de ce nu poti sa-ti dau funda. M-ai ajutat foarte mult.Mersi

| Isa18 a răspuns (pentru ReZiSTorr):

Cu placere, stai linistit.

| George_George_1983 a răspuns:

Cauta si tu alta