| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu o fata de 3 ani iar acum o luna de zile i-am cerut sa facem sex (dragoste). O iubesc foarte mult cea ce cred ca conteaza. Dar trist este ca m-a refuzat... :-|... I-am zis ca totul va fi bine, ca sunt informat despre cum se face si ce trebuie sa fac, ca o iubesc, ca nu am so parasesc dupacea etc etc.
Amandoi avem 15 ani. Stiu ca este o varsta cam frageda pentru asa ceva dar asta imi doresc acum. Ea mi-a zis sa mai astept aproximativ inca un an. I-am zis ca nu astept iar in final perioada s-a scurtat la 2 luni...
Acum nu stiu ce sa fac... Sa ii cer iar, sa ne despartim (in cazul in care ne despartim am cateva fete care sunt doritoare de asa ceva si as putea incerca cu ele), sa astept (o cunosc foarte bine si nu cred ca va vrea dupa 2 luni cum a zis ea). Chiar nu stiu ce sa fac... Ma puteti ajuta cu niste sfaturi? As aprecia mult.

Multumesc.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Inteleg ca te-ai informat, ca stii ca riscul ei de-a face cancer de col uterin este de 9 ori mai mare decat al unei femei normale si ca ti se pare normal sa-si asume acest risc fara sa clipeasca. Si totusi zici ca o iubesti. Este o contradictie in termeni si cred ca fata este cat de cat inteleapta. Riscul e prea mare pentru ea, iar cancerul de col uterin o boala prea grava, care omoara in chinuri. Nu stiu de ce tu esti atat de nepasator cu viata si sanatatea ei, dar ea are nevoie sa fie mai grijulie. Poate ca ar fi mai bine sa o lasi, sa o parasesti. Pana la urma ceea ce numesti tu iubire, n-are nici o legatura cu un sentiment real si cred ca ei i-ar fi mult mai bine singura decat intr-o relatie in care partenerul spune: eu imi doresc acum, m-am informat, stiu la ce riscuri te expun, dar nu-mi pasa.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Tu numai de aia stai cu ea pentru sex? Adica daca nu este de acord ii dai papucii? Mai, unde s-a ajuns! Poti face si inchisoare pentru sex cu o minora. Fata este desteapta si cred ca tu nu o iubesti deloc! Cauta-ti si tu altele, fete mai usoare, care pot face sex cu oricine! O iubesti...auzi la el!

| msonegirl a răspuns:

La 15 ani... e cam devreme, daca o iubesti, o astepti daca nu te incurci cu altele.

Gandeste-te ca ea nu e inca dezvoltata cum trebuie si o expui la cancer de col uterin si nu cred ca ai vrea asta.

Asteapt-o ca aveti tot timpul din lume apoi...

| zorialbi a răspuns:

Fata a luat decizia cea mai inteleapta sa nu cedeze propunerii tale. Daca intr-adevar ai iubi-o, nu i-ai cere asa ceva. Dragostea adevarata asteapta. Dar la varsta asta nu prea poate fi vorba de dragoste adevarata. Incearca sa nu mai fii egoist si sa te gandesti si la ea.

| AlndChocolate a răspuns:

Eeee. Te inteleg perfect.Stiu ca unii baieti vor ca sa faca sex mai devreme decat ar trebui.Fiecare simte cand ii vine timpul. Uite eu zic sa o mai intrebi inca odata si sa se gandeasca bine daca vrea sa se dezvirgineze cu tine. Daca te refuza inseamna ca ii este rusine, nu e pregatita, nu vrea, ii este scarba, ii este frica, cine stie. Dar in cazul in care te refuza eu zic sa o intrebi de ce nu vrea, iar tu poate ca o vei intelege. Daca nu vei face sex acum, vei face la 17, 18 ani nu e sfarsit de lume.In caz ca te accepta fi bland cum se zice si aveti grija sa nu se inplample ceva rau:-s. Aveti grija si succes;*

| Liviu3478 a răspuns:

Flacau, iti cam miroase a frunza de nuc? Daca o iubesti cu adevarat o poti astepta daca nu faci singur sex.

| MariJuana23 a răspuns:

Asa ceva se simte, nu se programeaza.cum poti sa ii ceri lucrul asta? sa ii zici 'stii, eu vreau sa mi-o trag cu tine, acum'. adica mi se pare imatur, daca ea nu da semne, nu o presa cu chestia asta.
Oricum ai 15 ani ce te ustura daca mai stai? parca ai zis ca o iubesti, din ce ai zis.nu se vede.pare a fi doar un moft pentru. tine.

| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Dacă tu stai cu o fată doar pentru sex, e destul de grav. Parcă ai spus că o iubești. Ce fel de iubire este aceasta? Iubirea între două persoane nu trebuie să se bazeze neapărat pe relații sexuale! Și, în plus, mai așteapta vreo 2-3 ani, până veți avea vârsta potrivită pentru asa ceva. Acum nici nu s-ar putea discuta o relație sexuală! Doar o prietenie! Tu îți dorești o relație serioasă? Dacă stai cu o fată pentru niște scopuri, clar că nu!
În concluzie, dacă nu o iubești pentru aspectul interior, cea mai bună alegere ar fi să vă despărțiți! Caută fete pe care le iubești în adevăratul sens al cuvântului!

| maiestro a răspuns:

Mai lasat cu gura cascata adica eu al 17 ani nu am facut sex cu iubita mea care vroia iar la tine e viceversa ...frate eu nu stau cu e at sex ci pentru ac simt ceva... daca programezi viata nu o sa mai ai ce face pe la 19 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vezi mai ca nu intodeauna la femei un nu aruncat acolo nesigur inseamna ca chiar nu vor s-o faca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergeti ma cu canceru vostru cu tot!

| fatafaranume a răspuns:

La 15 ani; O. inteleg ca stay cu ea. dar daca ai stat cu ea atata timp doar ca sa astepti sa faceti sex nu merge. e aiurea oh go on... daca o iubesti cu adevarat. ai astepta sa fiti mai mari. aveti tot timpul din lume...;|