| anne1 a întrebat:

Buna'. Sunt cu un baiat cam de 2 saptamana si cv, aproape 3 saptamana. El mi-a spus ca vrea sa ne sarutam cu limba, iar eu priam data am spus ca nu as vrea, apoi i-am spus ca m-am mai gandit si ca vreau, prima data a zis ca e racita si nu poate, a 2-a oara a zis ca bine o sa o facem, dar nu a fost si m-a sarutat doar pe gura si atat. Spuneti-mi si mie cum sa il conving sa vrea, adica sa o faca.Nu stiu sigur daca ii e rusine. Fundoi happy

1 răspuns:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Probabil nu ati prins momentul sa fiti doar voi doi departe de ochii curiosilor. Poate isi doreste sa nu fie cineva prin preajma lui cand va sarutati.In niciun caz nu o sa puteti sa va sarutati in acest mod la scoala sau in pauze si nici pe strada.Incearca sa mergeti undeva intr-un parc si sa va gasiti un loc mai retras, s-ar putea sa se inhibe daca este cineva in preajma lui.Simai conteaza starea in care te afli, sa ai un tonus bun; in niciun caz nu vei avea chef dupa ce ai tras o cearta cu parintii sa spunem sau ai luat o nota proasta la scoala.Din moment ce a zis ca vrea sa va sarutati in acest mod cu siguranta vrea, doar ca nu ati prins momentul prielnic. Succes!