| Nikoooooooo a întrebat:

Sunt cu un baiat de vreo 2 luni, este in clasa cu mine.Noi am petrecut foarte multe momente frumoase impreuna...ne cunoastem de 4 ani si am fost impreuna de foarte multe ori, Dar de ceva timp, il simt foarte foarte distant, la scoala nici nu mai vb cu mine dar in schimb cum ajung acasa ma suna sau imi da beep sa il sun, si daca il intreb daca are ceva imi spune ca totu e Ok... Ce as putea face ca sa aflu ce se intampla cu el? sau sa il parasesc?happy

Răspuns Câştigător
| ing3rd3mon4u a răspuns:

Pai gandeste'te ca ar fi posibilitatea ca parinti lui sa nu ii poata trm bani.si sa aiba griji ca nu ii ajung bani.Pai incearca sa ii pui intrebari capcane.
Poate ca are nevoie de putin spatiu pentru el.Sau are probleme cu altcineva(baiat) sa fie amenintat sau altele.si nu vrea ca tu sa patesti ceva.
Stai de vorba serios cu el.Asta nu poate sa ramana asa micutzo:*
ia-l usor.nu asa tare dintr'o databig grin.
azi putin.maine putin.si tot asa, pana cand isi va schimba comportamentul.
Arata'i ca esti alaturi de el indiferent de ce ar fi, si ca nu procedeaza bine la felul cum se compoarta cu tine.

7 răspunsuri:
| ing3rd3mon4u a răspuns:

Buna. De ce la scoala e dinstant cu tine si cand ajungi acasa te suna sau iti da beep? Asta ma face sa cred ca ori ii este rusine cu tine ori are ceva de ascuns si nu vrea ca tu sa stii.
Si e timpul sa aveti o discutie serioasa despre relatie, despre el.
bineinteles despre comportamentul lui fata de tine.Pai de ce sa il parasesti? Toti avem momente bune si rele si daca iubim persoana de langa noi trebuie sa fim langa ea indiferent de ce s-ar intampla, sa o acceptam cu calitati si defecte.
Spune-i ce te deranjeaza, ce te doare.ce ai pe suflet, ce te framanta.Si daca vezi ca nu comunica atat de mult cu tine inseamna ca trece printr-o perioada mai grea, dar dupa aia te va cauta el si iti va spune ce are. Nu ai de ce sa iti faci griji.
Gandeste'te pozitiv.
Cum poate sa zica ca e totul ok cand zici ca e distant nu se poate asa ceva. Are probleme de familie sau altceva?
Sper sa fie totul bine, si sa va rezolvatzi problemele, sa trecetzi impreuna peste toate.Te-am pupatbig grin. sper ca te-am putut ajutabig grin

| Nikoooooooo explică (pentru ing3rd3mon4u):

Probleme in familie, nu stiu daca are, stiu ca parintii lui sunt plecati in Germania...si el le simte lipsa, asta stiuhappySh de foarte multe ori am incercat sa scot mai multe de la el pentru ai intelege comportamentul fata de mine.El imi spune la telefon ca ma iubeste si etc.Dar inainte la scoala se comporta frumos cu mine, sh acum nu stiu ce s-a intamplatsad

| Nikoooooooo explică (pentru ing3rd3mon4u):

DA mersii:X

| ing3rd3mon4u a răspuns (pentru Nikoooooooo):

Pai gandeste'te ca ar fi posibilitatea ca parinti lui sa nu ii poata trm bani.si sa aiba griji ca nu ii ajung bani.Pai incearca sa ii pui intrebari capcane.
Poate ca are nevoie de putin spatiu pentru el.Sau are probleme cu altcineva(baiat) sa fie amenintat sau altele.si nu vrea ca tu sa patesti ceva.
Stai de vorba serios cu el.Asta nu poate sa ramana asa micutzo:*
ia-l usor.nu asa tare dintr'o databig grin.
azi putin.maine putin.si tot asa, pana cand isi va schimba comportamentul.
Arata'i ca esti alaturi de el indiferent de ce ar fi, si ca nu procedeaza bine la felul cum se compoarta cu tine.

| Kafeeaua a răspuns:

In prima parte parca mi-ai descris relatia mea laughing.
Nu draga mea, cum sa-l parasesti?
Poate ca el te iubeste, dar ii este rusine sa arate acest lucru.
Adica daca nu te-ar mai iubi nu te-ar mai suna...
Deaceea la scoala este mai distant.
Incearca sa vorbesti cu el si sa-l intrebi de ce nu este cu tine tot timpul la fel de dragastors, daca te iubeste cu adevarat... Sfatul nostru e doar un sfat, care te ajuta mai mult sau mai putin, dar discutia pe care o poti avea cu sursa...iti da cheia intrebarii.
Si crede-ma, nu este cel mai bun lucru sa te desparti de el, o sa-ti para rau happyhappy

| ValyCoolBoy a răspuns:

Deci, baiatul asta ori nu'i place sa vb despre voi in fata altora fiind f timid; ori are pe altcineva...winking sfatul meu e sa incerci sa urmaresti fiecare acctiune a lui care poate da de inteles ceva happy si in al doilea rand daca aty fost de atatea ori si nu a mers acum te astepti sa mearga? eu cred ca nuwinking

| Sfanthul a răspuns:

Se intampla ceva la scoala, or fi prietenii lui sau altcineva! trebuie sa-l urmaresti... in nici un caz... nu te desparti de el!

| silentgabyy a răspuns:

Buna...vorbeste cu el, daca nu vrea sa iti zica paraseste-lhappy