| Luisa221 a întrebat:

Hei! Sunt indragostita de verisorul pretenei mele care locuieste in alta tara, el vine aici doar in vacante.Nu am mai vorbit cu el de mult,dar si cand vorbeam,imi vorbea foarte frumos, ba chiar mi-a spus chiar "iubita, frumoaso".Nu pot sa bag mana in foc dar as spune ca poate ma place si el.Doar ca stiind distanta dintre noi am incercat sa-l uit, dar chiar daca nu am mai vorbit cu sau despre el pur si simplu nu mi-l pot scoate din minte.Nu stiu ce e cu mine, uneori cred ca e singuru de care m-am indragostit 'cu adevarat' caci pe ceilalti i-am uitat mai repede.Cand o sa revina in tara,as incerca sa am "o relatie" cu el,sau mai bine zis o aventura, daca si el ar simti la fel.Pur si simplu simt nevoia sa o fac, chiar daca stiu ca o relatie nu ar fi posibila datorita distantei.Chiar nu stiu ce sa fac, mai ales ca ma gandesc tot timpul la el, nu pot sa-l uit.Ce credeti ca trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Nu ai spus cati ani ai, pentru ca vorbesti de aventuri... pentru ce sa ai o aventura, crezi ca asta ti-ar potoli dorul? Nu te gandesti ca poate te-ar vedea pe urma ca pe o fata usoara si nu te va mai baga in seama? Tu alegi ce sa faci cu viata ta, dar fizicul si doua vorbe dulci nu sunt totul in viata.

| GYGYLATINO a răspuns:

O aventura nu va schimba cu nimic situatia dar ai putea sa l intrebi daca simte ceva pentru tine dc nu ii spui sa numai plece zi tu ca il iubesti si ca vrei sa ai o relatie cu el un baiat pentru o fata crede-ma ca ar face orice