| anonim_4396 a întrebat:

Sunt insarcinata in aproape 6 luni. Parintii mei si-au cam dat seama m-au intrebat asta dar nu am recunoscut.
Burta este destul de mare iar eu am doar 14 ani. Copilul il pastrez. Mama este plecata din tara, iar prietenul meu care stie despre bebe si este si el de acord sa-l pastram vine in cateva saptamani.
Sunt doar cu tatal meu acasa, dar el nu este de acord cu relatia, este cam sever etc.
Trebuie s aii spun ca sunt insarcinata.
Cum sa fac asta /?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Spune-i când vine iubitul tău, mergeţi amândoi şi înfruntaţi situaţia. Aşa e cel mai bine, ca tatăl tău să vadă că el îşi asumă responsabilitatea pentru tot.

29 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Dc nu ai facut avort?

| alylove15 a răspuns:

Totusi ti-ai inceput prea devreme viata sexuala, puteai avea tot timpul din lume, dar totusi daca ai ramas insarcinata te felicit ca ai ales sa il pastrezi.In legatura cu tatal tau ar trebui sa il iei pe tatal copilului si sa ii spuneti amandoi macar asa va vedea ca si el e de acord cu copilul si isi asuma responsabilitatea.
Mult succes! Sper sa fi o mamica buna si iti urez sa ai un copil sanatos.

| Barbiiie95 a răspuns:

Doamne fereasca D-zeu mai fato dar tie nu ti-e rusine?
La 14 ani te-a embarasat gagiu'?
In locul tau mi-ar fi rusine sa scriu asa ceva pe internet.
Ii spui : "Tata n-ai stiu sa ma educi in legatura cu relatiile sexuale si acum poftim rezultatul".
Multa sanatate.

| WooLove a răspuns:

Papusik@ foarte bine ca l-ai pastrat. Si este bine sa le zici si parintilor tai... cu toate ca oo sa ii doara mult ca inca nu esti pregatita sa fii mama... iti doresc tot bineloe din lume sa fii iubita si sa iti cresti bebelul si sa fie sanatos.

| Papusik a răspuns:

Le-am spus parintilor. Totul e ok

| DanielDaniel13 a răspuns (pentru Papusik):

Si ce s-a mai intamplat dupa ce le-ai spus? ai nascut? sau nu ai fost insarcinata?

| Papusik a răspuns (pentru DanielDaniel13):

Am nascut :X. Am o fetita acum are 4 luni :X

| DanielDaniel13 a răspuns (pentru Papusik):

Si tatal copilului mai este langa tine? cu parintii cum te mai intelegi?

| Papusik a răspuns (pentru DanielDaniel13):

Cu parintii ma inteleg bine.
Iar pr meu va veni incurand acasa:X.

| EllyThau a răspuns (pentru Papusik):

Felicitari :X

| Marius2011 a răspuns:

Acum nu te condamn nu o lua cu parere de rau da de dracu nu te-ai ****t si u cu prezervativ sau anticonceptional nu stiu straight face u gandesti ce ai facut? ai 14 ani fata.nu esti dezvoltata inca pentru asa ceva nu gandesti ca poti muri doamne fereste. Simplu te duci la taicatu si il iei incet si i spui tat am o veste proasta dar te rog asculta-ma inainte si dupa aia daca e discutam si i explici totul dar crede-ma ca, copilu ala cand o sa aiba copilu 14 ani u o sa ai 28 de ani si crede-ma ca nu va fi de loc frumos. ma rog sa iti traiaska si sa fie sanatos asta e cel mai important:* felicitati tatikului happy

| VacutzaRoscata a răspuns:

Ce fericita ma face chestia asta
dintr-o prostie oh go on ti-ai distrus viata, viitorul, ah ce bine imi pare laughing

| AnnaMaria a răspuns:

Ai facut-o lata...Bravo,ce sa mai zic.Sa sti ca 3 prezervative sunt maxim 10 lei.Nu inteleg de ce faceti sex din moment ce nu aveti destule informatii.Sau macar faceti si voi sex cu unu care stie cum sa va protejati, nu cu primul prost care va iese in calehappy.

| pink1girll a răspuns:

La 14 ani insarcinata? Doamne, tu realizezi ca ti-ai distrus viitorul? La 14 ani esti tu insati o copila.Ce crezi ca o sa zica copilul tau cand o sa fie mare si o sa auda ca maicasa l-a facut la 14 ani?
Mai tarziu o sa vezi ce inseamna sa ai copil si o sa regreti.

| NorbO a răspuns:

Poi la 14 ani ar trebui sa iti fie rusine, poti sa nu ii spui dar odata si odata ori cum se aflta, si crede-ma uneori e mai bine sa spui adevarul decat sa se descopere.
Parerea mea este ca intrebarea ta este doar ca sa fie deci nivelul de credibilitate este mic, deci nu stiu de ce ma mai obosesc sa scriuwinking
bafta!

| mulinobianco a răspuns:

E cam dificila situatia ta, la 14 ani esti singura un copil, in fine, daca totusi ai hotarit sa pastrezi copilul parintii trebuie in primul rind sa afle. Inca nu e tirziu sa-i spui tatalui. Te sfatui sa alegi o zi cind vezi ca el are dispozitia mai buna, te duci linga el, incepi a vorbi pe diferite teme, si la un moment dat cind vei observa ca nu mai aveti despre ce vorbi, ii spui * trebuie sa iti spun ceva foarte important. * el sigur ca te va intreba ce, si atunci ii spui. calm, important e ca el sa inteleaga ca nu esti tu prima fata de pe lume care a ajuns in asa o situatie, si important e sa inteleaga ca el este tatal tau, si trebuie sa te accepte asa cum esti. Si inca ceva, va trebui sa-i dai dovada ca esti destul de mare deja [ chiar daca in realitate la 14 ani inca nu esti atit de mare worried ]. Bafta kiss

| fluturealbastru a răspuns:

Oh iubita sad doamne prin ce treci sad! Fii tare! o sa nasti si totul o sa fie bine ai sa vezi sad fii puternica,copilul tau chiar are nevoie de tine! gandeste.te cat ai fii putut regreta daca ai avorta, sunt mandra de tine, ai luat cea mai buna decizie cu toate ca ai 14 ani,o sa te descurci sunt sigura,sa vezi cand o sa se faca copilul tau mare ce mandra o sa fii de el :X o sa-l iubesti mereu,in sfarsit o sa fie cineva langa tine,felicitari pentru ca o sa fii mama, sa nu renunti la scoala atat te rog si o faci pentru tine sa-ti intre bine in cap o faci doar pentru tine nu pentru parintii tai, ai grija de tine si de copil iubita:*

| degette_1911 a răspuns:

Tati sau cum ii spui,sunt gravida, dar mai ia o muiere langa tine sa nu dea in tine, asta asa preventiv.Nu barbat ca cine stie ce zice ca ala te-a **** pana acum si ca al aluia este.

| degette_1911 a răspuns:

Barbiiie95 u ce vb,aia e,s-a intamplat, acum ce sa pice cerul pe ea, nu`i capat de lume

| PinkStyle a răspuns:

Wow, la 14 ani :o... nu stiu sincer cum o sa se nasca copilul ala dra ar fi mare mirare sa se nasca intreg. Copiloo` corpul tau nu e pregatit de asa ceva, off doamne de la varsta asta va incepeti viata sexuala, va fi vai s`amar de noi va zic eu. In fine, sa trecem la problema ta. Eu zic sa ii spui direct ca esti insarcinata si ca vrei sa pastrezi copilul pentru al scuti pe bietul om de mai multe chestii ( oricum nu cred ca va fi mandru de tine). Moamaa si ce frumos iti va sta tie cu burta la gura, prietenele tale te vor invita in oras iar tu vei sta si vei face pe mamica, voi copii din ziua de azi chiar nu va dati seama ca este o responsabilitte imensa? :o Hey nu ca sunt eu foarte mare dar pe bune acum cand faceti un lucru nu va ganditi deloc la consecinte? :o. Oricum Bafta:*! si sper sa ai un copil sanatos si sa fi o mama buna!

| AlexC_7935 a răspuns:

Doamne nu inteleg cum in sec asta in care afli toate cacaturiile de pe un continent pe altul in cateva sec/minute tu poti sa ramai insarcinata la 14 ani! Nici nu cred ca mai poti sa avortezi in 6 luni si daca ai facea risti ori sa mori ori sa nu mai ai copil.I`ti distrugi viata si tie si parintilor si rudelor tale.La varsta asta puteai sa ai un frate mai mic nu un copil.Esti inconstiineta /proasta/curva de ultima speta si curvele cand o fac o fac protejat.te-as calca in picioare daca ai fi fimea.Nici pe vremea lu bunica nu se intampla asa ceva ca le stia tot orasul daca o faceau erau umilite in ultimul hal, le bateau de le schilodeau.Doamne unde dreacu va educa parintii pe unele/unii.Fa`ti bagajul si du`te tare ...Ptr un prezervativ banal ti-ai distrus viata si tie si lu maicata si lu taicatu.

| Bebitsssa a răspuns:

Noraml ca trebuie sa-i spui! Oricum isi va da el seama, dar eu cred ca mai intai trebuie sa-i explici tu cum s-au intamplat lucurile, sunt sigura ca te va intelege. Gandeste-te bine cum ii spui, dar importatnt e sa-i spui! Poate la inceput o sa reactioneze urat dar o sa mediteze si nu o sa-ti intoarca spatele, nici un parinte nu ar fcae asa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A luat pe devil cea mai buna decizie! Voi astia care incurajati c**urile astea sunteti cei mai inconstienti oameni de pe planeta! Pana la varsta de 19 ani minim (si nici atunci dupa mine) nu se fac copii daca nu ii vrei handicapati!
Cum o sa te descurci tu la 14 ani cu un copil? Daca e bolnav? Daca are o boala grava? Cine doamne-iarta-ma ti-a zis tie ca daca pastrezi copilul te vei simti in al 9-lea cer! Un copil e iadul pe pamant fato la 14 ani! Numai la 28-30, cu o familie stabila, incolo esti suficient de capabila sa faci si sa cresti un copil! Nu la 14 ani dintr-un accident! Asta nu mai e viata!
Dar na, acum faptul e consumat! Nu mai ai ce face!
Insa daca tu ai o familie atat de dezorganizata incat nici macar tatal tau nu stie de copilul tau nu stiu cat de mult cap ai avut sa iei decizia asta, mai ales cu asa-zisul prieten al tau! Vai si amar de viata voastra!

| Alexa_1601 a răspuns:

Ma frate cand vad asa copii inconstienti da dc vrei ma fata un copil la 14 ani? a fost un accident nu exista prezervativ pastila de a doua zi, e usor sa faci copii, sa ai ce sa le oferi e mai greuwinking

| anca94 a răspuns:

Super tare...ti-am lasat id meu astept sa intri pe mess sa vb ...si eu tot in 6 luni sunt love struck

| Ychtiandro a răspuns:

Realizezi ca viata ta s-a terminat nu? Inca din momentul in care X si-a slobozit samanta in tine ai fost condamnata la o viata de suferinte. Ai sa vezi... Imi pare rau pentru cele ca tine. Sincer. Nu va respect; dar imi pare rau.

| DeniiMirii a răspuns:

Hei.cel mai bine ar fi sa vorbim pe mess.eu iti las id.ul meu:minnie.robotel si iti spun mai multe acolohappy

| alexamarya a răspuns:

Daca tatal tau este exigent asa cum zici tu si la numai 14 ani esti insarcinata nu vad cum ai putea sa ii spui.problema este ca esti minora si depinde varsta [partenerului tau sincer nu stiu ce sa zic ce sfat sa iti dau esti mica foarte mica sper sa rezolvi cumva

| nicol_8456 a răspuns:

Fata eu abia la 14 ani debea am inceput sa ies cu baietii(nu ca as fi de pe timpuri' ca acum am 15 si debea acum am inceput sa incep a iubi si sa observ daca un baiat merita ceva si ma consider severa cu prietenul meu pentru a vedea daca ma iubeste si daca merita sa fiu cu el si sal iubesc(si il iubesc foarte mult dar chiar daca ar vrea nu as face o asemenea prostie.i-as spune ca nu e timpul si ca nu sunt pregatita). cand te-ai ''culcat''cu ala la ce te-ai gandit ca iti promite marea cu sarea la numa 14 ani? maine poimaine iti poate spune pa si cu ce ramai? cu regret si pe deasupra sati asumi o responsabilitate toata viata.nu te judec in nici un fel dar macar data viitoare gandeste-te de mai multe ori in a lua o decizie atat de importanta care iti schimba viata.dar ai spus ca parintii tau teau intrebat despre asa ceva si nu ai recunoscut ei se asteptau la asa ceva din partea ta?