| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Sunt intr-o relatie cu un baiat de peste 8 luni, dar simt ca acum cam trag eu de el sa facem sex. Ultima data ma suparasem ca m-a refuzat ca zicea ca e obosit(nu pot sa zic, munceste foarte mult, dar am impresia ca daca nu as trage eu de el am face-o odata pe luna) si apoi a venit el si am facut-o pana la urma. Ma simt prost sa mai zic sau sa-i arat ca vreau sex, dar pur si simplu am nevoie, sunt tanara, la fel si el, (sub 22 amandoi), nu pot sta prea mult langa el fara sa nu vreau sa o facem. Mie mi s-a spus ca arat bine si stiu cat de atras era de mine si inca e, deci n-ar fi problema fizic. Sa-l cred ca are o perioda mai fara chef sau sa deschid subiectul? Mi-e si rusine sa il deschid pentru ca acum ma vad eu pe mine ca fiind o disperata de sex. N-am mai patit asta inainte.

Răspuns Câştigător
| DmvV a răspuns:

Incearca sa il mai lasi o perioada, probabil chiar este obosit. Daca vezi ca dupa 2-3-4 sapt nu isi revine, incearca sa vorbiti intre 4 ochi, spune i ce are de nu mai este ca la inceput si de acolo incepe vorba, de preferat ar fi fara cearta..calmi amandoi si o sa rezolvati, daca tot te refuza incearca macar sa aflii un alt motiv in afara de *obosit* pentru ca pot exista o groaza(inselat, probleme de sanatate, s-a plictisit de tine etc).

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ceva nu este chiar normal in relatia asta, poate s-a plictisit, poate nu-i mai placi, poate nu-i mai produci placere, poate are o rpobela care-l streseaza si nu s epoate conectra pe sex ...ca nu-i suficient sa tragi tu de el, daca el nu simte ca te doreste in acel moment.
Vezi intai ce este cu el, de ce nu mai simte nimic pentru tine...de ce nu vrae sa o afceti mai des. dar fa-o cu tact si diplomatie, ca altfel il pui pe fuga

| mihai69 a răspuns:

Masturbarea e utilă chiar și în viața de cuplu.

| SilentRain a răspuns:

Pai muncește... ți-a zis că e obosit
Nu mai trage de el că nu își are rostul, tu ii dai cu forța ceva ce ar trebui sa vina in mod natural

| AdrianaManu18 a răspuns (pentru SilentRain):

Da, ma gandesc sa il las o perioada, sa simta si el nevoia. Multumesc pentru sfat!

| IamJoKeR a răspuns:

Am o cunoștința care a trecut prin aceleași lucruri, ea simțea nevoia sa facă sex și tot trăgea de partenerul ei să-l scoată din calculator ca nu vroia. Și pana la urma s-a saturat sa se roage
și sa se milogeasca de el pentru asta si îl avertizase ca din cauza lui ea îl poate înșela, dacă nu-i da ce vrea. Și când vrea el auzind nu avea nicio problema. Asa ca și-a găsit un prieten cu beneficii, relație bazata pe sex sin din aceasta prietenie s-au îndrăgostit amândoi și sunt fericiți împreună.

| Bogdanel27 a răspuns:

In general noi ne rugăm de partenerele noastre, aici ceva nu e ok, și hai să nu spunem că e obosit totuși e sub 22 de ani băiatul, sincer acum la 22de ani ar trebui să fie el disperat după parteneră mai ales că sunt cât de cât la începutul unei relații, păi ce ne mai facem peste 4-5 ani? O vede la 3 luni? Pe bune? Vorbește cu el calm și sincer ceea ce îți dorești tu, ce își dorește și el și cadeți de comun acord, o relație perfectă fără sex nu functioneaza și nici fără comunicare. Nu vă înțeleg când spuneți că vă e rușine să vorbiți cu parterul vostru

| ganeamariandumitru a răspuns:

Ar trebui să fii mai înțelegătoare. Câteodată mai e obosit și are nevoie de o pauză.