| korenix a întrebat:

Aici am nevoie de raspunsul unei fete.
Acum cateva zile m-am certat cu fata de care imi place si am injurat destul de bine (si eu si ea),si am zis ca nu o voi mai bag in seama nici-o data.
Acum as vrea sa ma impac cu ea, dar nu sa imi cer eu scuze primul.
Faza e ca ea a inceput.
Ce sa fac?
Sa mai astept?
Si fara raspunsuri gen- BA ESTI PROST CUM SA INJURI O FATA, ESTI NESIMTIT-stiu frate.
Dau Funda!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu ai ce sa mai astepti,fa bine si cere-ti scuze,live,pe fb sau telefon:
"Ma gandesc sa nu te mai bag in seama deloc,dar nu pot sa fac asta daca nu-mi cer intai scuze pentru halul in care m-am comportat! Am fost un tampit, dar tu nu trebuie sa stii asta, spune-mi numai ca ma ierti, altfel te trezesti ca-ti vin cu flori si bomboane!"
S-ar putea s-o umfle rasul si totul sa fie in regula, in final.
Incearca!

21 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mingea este la ea si daca te va ierta inseamna ca este mult dusa cu pluta!

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru neutrino):

Acuma hai ca si tu esti putin rau. Are 15 ani daca nu ma insel si chiar daca a spus anumite magari are timp sa invete ca nu e frumos si totusi regreta vorbele spuse. Daca ea accepta sa-l ierte asta e partea a doua si numai ea poate sti ce vrea. Eu in 21 ani am invatat ca astfel de iesiri aduc numai regrete si daca la randul lui a invatat ceva din asta putem considera ca exista si ceva bun aici. Hai sa-i acordam un vot de incredere si sa vedem ce iese. Presimt eu ca ceva bun. Te-am observat si pe tine sa stii! Ai vreo problema cu partea sentimentala? Vad multa aciditate in raspunsurile tal, ca si cum ai spune-o la modul personal. Poate gresesc eu dar asa vad lucrurile din exterior.

| neutrino a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Iti multumesc pentru grija pe care mi-o porti, dar, crede-ma, nu este cazul. Cat priveste aciditatea mea, nu pot fi "neutru " atunci cand vad atata prostie si badaranie pe care foarte multi le afiseaza aici. Daca ai avea o sora insultata ca si prietena flacaului acesta, tot la fel de iertator ai fi fost? Tot din exterior, eu altfel vad aceleasi lucruri!

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru neutrino):

Nu iti port nici o grija stai linistit. Te-am studiat putin prin raspunsuri si mi-am format o parere. Legat de asta. Daca esti curios vizavi de parerea mea intamplarea face sa am o sora. Mai mica dar pot sa spun ca va fi alegerea ei daca vrea un badaran sau un barbat cu integritate. Daca imi va cere ajutorul iau masuri cu cea mai mare placere dar daca nu o face si respectivul nu intrece limita verbala e strict decizia ei pana unde alege sa mearga. Fiecare luam proprile decizi in viata si asta ne formeaza un caracter mai bun sau mai rau si aceste decizi ajung sa ne defineasca, ca si persoane in societate. Daca el decide sa fie in continuare mitocan eu nu pot interveni in nici un fel. Femeia de langa el va decide de asemenea daca ramane sau pleaca. E o chestiune de decizie si de acceptare ca si atunci cand ne alegem prieteni. Nu sunt perfecti dar putem accepta o anumita limita de deviere comportamentala. E mult de citit dar cuprinde tot ce cred eu vizavi de subiect si nu numai.

| korenix explică (pentru FABULOSUL6000):

Frate mersi mult a mers.
Esti tare.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru korenix):

Este? Vezi ca se poate. Pe viitor taci tu din gura si sa nu ma faci sa-mi para rau pentru ce ti-am zis azi!

| korenix explică (pentru FABULOSUL6000):

Bine promit happy Mersi mult.

| Fatamuntilor a răspuns:

Va comportati ca niste copii de gradinita!
Cu comportamentul asta nu rezolvi nimic.
Tu astepti sa faca primul, ea(poate ) la fel
Daca inca nu ai curaj sa stai de vorba cu ea da-i un mesaj de genul,, Am fost niste fraieri amandoi, ne-am lasat condusi de orgolii. Daca mai ma iubesti te rog sa ne intalnim in ziua de..la ora ..in cutare loc.
Cel putin stii ca a citit acel mesaj.
In funtie de asta, vei sti ce sa faci.

| korenix explică (pentru Fatamuntilor):

Angycut mersi pentru sfat. big grin

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Daca te accepta inapoi, inseamna ca n-are respect fata de sine.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Nici sa nu-ti ceri scuze, ce tu esti fraier. Sa vina ea in genunchi si sa o faca ca doar e femeie.(sarcasm)
Continua cu atitudinea asta de superioritate si sa vezi tu cum o consoleaza unul mai destept care a spus vorbele potrivite la momentul potrivit. Cum adica,, ea a inceput prima,,? Suntem cumva la gradinita sa ne acuzam uni pe altii? Mergi frumos, ia niste flori si mars de cere-ti scuze daca o mai vrei acum cat inca mai poti. Nu-i nevoie sa mai zic de injurat ca macar aici te mustra constiinta desi vad ca nu suficient.

| korenix explică (pentru FABULOSUL6000):

Pai da ma dar ma ia de prost dupa.
Nu stiu ce sa zic,
O s-o fac.
Dar daca nu merge tu esti de vina rolling on the floor)

| korenix explică:

Faza e ca nu astept sa isi ceara ea scuze.
Imi cer eu.
Eu doar astept sa ma bage in seama.
I-am spus ca nu o mai bag in seama (uite de asta ma ia de fraier).

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru korenix):

Poti sa o arunci pe mine. Zici,, prostu ala de pe TPU m-a trimis ca eu voiam sa te astept pe tine,,. In cel mai rau caz e prea suparata si te refuza, desi ma indoiesc, dar gestul conteaza enorm. Daca fata nu e emo sau lipsita de suflet o sa fie mai mult decat incantata. Sa o astepti tu mult si bine ca ramai singurel cuc. Si daca am dreptate ce-mi iese?

| korenix explică (pentru FABULOSUL6000):

E ho frate ca glumesc.
Nu mai stii de gluma. =)
Oricum mersi pentru ajutor!

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru korenix):

Eeeee cum pisi sa nu stiu! Ia zi-o in capu tau sub forma de gluma sa vezi ca suna mai bine. Oricum bafta si baga tare!

| korenix explică (pentru FABULOSUL6000):

Mersi frate, sfatul tau ma ajuta mult dar o sa folosesc poezia lui greece12.
Bag tare. rolling on the floor

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru korenix):

Foloseste ce vrei tu si baga tare vorbe ma! Doamne copii astia numai la protii le sta mintea!

| xCriis a răspuns:

In primul rand dupa ce ca ai injurat-o tot tu esti cel care nu vrea sa-si ceara scuze. Pai nu conteaza cine a inceput. oricarei fete ii place ca baiatu sa-si ceara scuze chiar daca ea e de vina.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru xCriis):

Nu e adevarat. Nu orice fata prefera asta. Poate tu ramai impresionata dar nu orice fata prefera scuzele. Vorbesc din experienta cand o spun. Nu detaliez aici dar trebuie sa cunosti caracteru fetei inainte. Dar asta vezi mult prea rar deci da in general e frumos ca baiatul sa se scuze.

| SaveAngel a răspuns:

Daca tu ai inceput cu adevarat, trebuia sa te gandesti de la inceput. Daca a inceput ea inseamna ca te placewinking
Cum se zice : Cei care se cearta se plac!