| Georgiana123 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare legata de sex o prietena de-a mea a facut sex cu prietenul ei pentru a 2 a oara si problema e ca ia la pus sa isi puna 2 prezervative au facut-o dupa a luat cele doua prezervative a pus apa in ele si nu erau sparte au mai facut-o odata tot in aceeas zi dar ea ia pus prezervativul si la rupt putin nu in varf la capat stiau dar au facut-o 2 min si acestuia i-a venit sa ejacueze dar problema e ca nu si-a dat drumul in ea a iesit cu penisul afara a sat 2 sec si dupa i-a venit si ea e ingrijorata ar putea fi isarcinata? Nu vreau rasp de genu sasi ia un test de sarcina asta s-a intamplat azi pe 9.3.2012 ce credeti fundita! cine imi sa rasp corect

Răspuns Câştigător
| laurentiu80 a răspuns:

Daca a ejaculat afara sansele sunt putine. practic metoda asta de ani de zile si nu s-a intamplat niciodata ca vreo prietena de-a mea sa ramana insarcinata. dar trebuie sa stii si cum sa o faci! ok.el a iestit cu penisul afara dupa care a ejaculat in 2 secunde.e foarte probabil ca sa fi ejaculat si in ea, nu trebuie sa te retragi doar cand mai ai 2 secunde.e prea tarziu! iar el o face cu 2 cauciucuri? ce placere mai simte? e de ajuns unul. deoarece poate sa se intample vreun accident.si un prezervativ sa alunece si sa ramana in vaginul ei! Dar daca a facut-o acum cel mult 3 zile poate sa ia de la farmacie anticonceptionale de urgenta, is cam scumpe dar face minuni. Se numesc Postinor 2 si costa in jur de 60 de lei. sunt 2 pastilute pe care trebuie sa le iei la un interval de 2 ore. Dar nu trebuie sa treaca mai mult de 3 zile de la contactul sexual ...deoarece sarcina se poate instala!

| laurentiu80 a răspuns (pentru laurentiu80):

Postinor 2 se iau la un interval de 12 ore am gresit.e mai bine sa ia pastilele astea asa pentru constiinta ei, adica sa scape de grijile astea " raman sau nu raman " pentru ca stiu cum e. chiar daca sansele sunt putine, mai ales ca el avea si un prezervativ ma rog rupt ...sunt anticonceptionale de urgenta si mai ieftine, dar nu sunt chiar asa de sigure ca postinor 2. ele se dau fara prescriptie medicala, dar daca e minora s-ar putea sa faca figuri farmacista, si sa sa-i ceara buletinul. pe viitor daca are o viata sexuala regulata ar trebui sa ia anticonceptionale zilnic, adica cate o pastila in fiecare zi timp de 3 saptamani. Anticonceptionalele au mai multe beneficii, adica i se poate regla ciclul menstrual, dureaza mai putin ciclul ca de obicei, schimba cam 4 absorvante, ingrasa putin daca ea este slabuta ...decat o sarcina nedorita si sa ajunga la vreun avort, mai bine sa ia anticoceptionale, isi ia toate grijile de pe cap.

| Georgiana123 explică (pentru laurentiu80):

Ma dar ce nu intelegi ca si a doua oara tot prezervativ avea numai ca era putin rupt la capat dar cand i-a venit sa ejacueze ala a iesit cu penisul si nu a ajuns sperma la particica aia ruptawinking

6 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Made in China. Poate a luat prezervativ necorespunzator. Sant tot felul de modele... poate a luat de oral sau de senzatie...

| Bianca1001Bia a răspuns:

Depinde unde a ejaculat daca a ejaculat afara putine sanse daca inauntru sunt sanse dar acum depinde si de menstruatie

| Alex19950 a răspuns:

E posibil...

| Dirijer a răspuns:

Spune-i sa stea linistita...