| Anonimul699 a întrebat:

am o mare problema.Am 18 ani si am fimoza si glandul penisului este foarte sensibil, extrem.Doare cand il ating si pur si simplu nu prea simt sexul sau oralul, penisul se decaloteaza usor in vagin legat de fimoza dar de placere, nu simt nimic, nu ii ca si cum nu simt absolut nimic dar e enorm de putina placere, am incercat diferite fete, fie virgine fie nu si e acelasi rezultat, tin sa mentionez, glandul penisului doare cand iau mana de pe el.Nu vreau sa merg la urolog, aceea vreau sa fie ultima optiune! Am nevoie de ajutor urgent, multumesc!

5 răspunsuri:
| epurasu a răspuns:

Eu cred ca ai fimoza! dar tu cred nu prea stii ce e fimoza, daca zici tu la cei 18 anisori ca faci sex peste sex da si oral si cu virgine si cu nevirgine si ca in vagin ti se decaloteaza uau! --Apoi daca zici ca iti este f sensibil glandul cum mai poti tu face sex?! Cea ce ai spus tu nu-i de crezut de loc decat ca ...ai putea sa suferi de fimoza.Intotdeauna spune adevarul ca asa e omeneste.

| Anonimul699 explică (pentru epurasu):

De ce as minti despre o problema pe care vreau s-o rezolv, ori crezi si ma ajuti, ori crezi ca mint si treci mai departe, okay?

| corbulalbrosu a răspuns:

Ai putea incerca sa ''fortezi nota'' cum se spune in popor, in sensul de a atinge cat mai des, cat mai mult si sa-l mangai la inceput usor dar pe parcurs sa-l atingi/apesi din ce in ce mai tare, mai ''brutal'' fiindca numai daca vei proceda astfel in scurt timp va dispare acea sensibilitatea extrema. Este necesar sa fie folosit un unguent sau/si o lotiune emolienta, hidratanta din cel folosit pentru intretinerea tenului foarte fin si sensibil. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Singura solutie ca sa te linistesti este sa consulti un urolog. El este in masura sa iti spuna ce trebuie sa faci in viitor.

| Frank51 a răspuns:

Recomand consult la urolog, este foarte misto. Nici operatia nu este dificila, nu doare, nu e stres, in 2 saptamani treci inapoi la treaba.